Національний юридичний університет імені Ярослава Мудрого. > Університет > На факультеті слідчої та детективної діяльності Університету працівником Державного бюро розслідувань проведено вебінар на тему «Особливості діяльності ДБР щодо виявлення необґрунтованих активів та збору доказів їх необґрунтованості»

🇺🇦🕵️‍♂️ 29 лютого 2024 року на Факультеті слідчої та детективної діяльності працівником Державного бюро розслідувань проведено вебінар на тему «Особливості діяльності ДБР щодо виявлення необґрунтованих активів та збору доказів їх необґрунтованості».
🔷Під час вебінару розглянуто положення міжнародних нормативно-правових актів у сфері протидії корупції, а також передумови запровадження в Україні відповідальності за «незаконне збагачення».
🔷 Розглянуто особливості впровадження сучасних механізмів протидії корупції, особливу увагу приділено інституту визнання необґрунтованими активів та їх стягнення в дохід держави, так званій цивільній конфіскації. Спікер розповів про суб’єктів реалізації цивільної конфіскації, умови за яких можна пред’явити позов про цивільну конфіскацію та які обставини підлягають доведенню у справах про визнання активів необґрунтованими.
🔷 У доповіді було приділено увагу державним органам, на які покладено повноваження виявляти необгрунтовані активи. Зокрема, НАЗК здійснює свої повноваження під час повної перевірки декларації особи або моніторингу способу її життя; НАБУ та ДБР під час досудового розслідування кримінальних правопорушень, здійснення ОРД, розгляду звернень громадян; а САП під час здійснення процесуального керівництва досудовим розслідуванням, нагляду під час здійснення ОРД, а також розгляду звернень громадян.
🔷Особливу увагу приділено досвіду ДБР у виявленні активів з ознаками необґрунтованості, а саме: джерелам відомостей про необґрунтовані активи, способам збору доказів про необґрунтованість активів.
🔷 Крім того, проаналізовано практичні кейси, які допоможуть слухачам розібратися у алгоритмі дій від виявлення ознак необґрунтованості активів осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування та до подання позову до Вищого Антикорупційного суду.
🔷 Насамкінець спікер надав ґрунтовні відповіді на запитання слухачів, що стосувалися як механізмів протидії корупції, так і розслідування кримінальних правопорушень, пов’язаних із використанням криптовалют.
💙💛 Щиро дякуємо керівництву і працівникам ДБР за нові знання, безцінний досвід і увагу до формування професійних компетентностей майбутніх детективів та слідчих!
Разом до перемоги!
Слава Україні!