Національний юридичний університет імені Ярослава Мудрого. > Університет > Колектив Університету вшанував пам’ять першого проректора Національного юридичного університету імені Ярослава Мудрого (1964−2010) академіка права В. В. Сташиса

10 липня 2023 року на міському цвинтарі №2 біля могили видатного вченого зібралися його колеги, друзі й учні, викладачі та співробітники Національного юридичного університету імені Ярослава Мудрого, щоб відзначити річницю від дня народження Володимира Володимировича та покласти квіти до пам’ятника.

Герой України, кавалер багатьох державних, міжнародних орденів і медалей, видатний вчений, професор, академік Національної академії правових наук України, заслужений працівник вищої школи України, заслужений діяч науки і техніки України Володимир Сташис понад 40 років працював першим проректором Національного юридичного університету імені Ярослава Мудрого, виховав плеяду відомих юристів, науковців та педагогів

Він зробив вагомий внесок у розвиток вітчизняної юридичної науки та освіти, був засновником харківської школи кримінального права, автором численних фундаментальних праць. Нагороджений багатьма почесними відзнаками.

До присутніх звернувся ректор Університету Анатолій Гетьман: «Сьогодні виповнилося б 98 років із дня народження Володимира Володимировича Сташиса – нашого вчителя, наставника, людини, яка віддала все своє життя служінню харківської правничої школи, нашому університету. Це людина-легенда. До його порад прислуховувалися науковці, юристи-практики, міністри, президенти. Він завжди знаходив час для кожного, жодна проблема не залишалася поза його увагою. Ім’ям Володимира Сташиса ознаменована ціла епоха вітчизняної юридичної освіти. Сьогодні наше завдання – продовжити його справу та передати ідеї нашого учителя новим поколінням науковців.

Володимир Володимирович Сташис – герой Другої світової війни – вважав найвищою цінністю людину, її свободу життя і здоров’я. Він щиро вірив, що ніхто і ніколи більше не зазіхне на незалежність нашої країни. На жаль, повномасштабна війна, яка понад рік триває на нашій землі, повністю змінила життя українців. З тривогою, але вірою у перемогу зустрічаємо ми кожен ранок. Вихованці, колеги, послідовники Володимира Володимировича в умовах нової жорстокої агресії роблять усе можливе, щоб кожен українець жив у мирній, вільній, правовій державі».