uk0 800 311 777 - Служба підтримки вступника
uk0 800 311 777 - Служба підтримки вступника

Дистанційка VS Заочка. У чому різниця?

Ти вже визначився з університетом, але досі не знаєш, яку форму навчання обрати? Цікаво, чим відрізняється заочна форма навчання від дистанційної? І чи відрізняється взагалі? Ця публікація саме для тебе.

Перш за все: заочка – це не дистанційка чи навпаки.

Як би там не було, але вже сьогодні можна стверджувати, що незалежно від того, в якому місті та регіоні знаходиться той чи інший ЗВО, навчання розпочнеться в дистанційному форматі. Мова, в першу чергу, йде про так звані гуманітарні спеціальності, до яких відноситься і спеціальність «Право». Тобто ті, в яких відсутня експериментальна чи виробнича складова.

Чи готовий НЮУ до таких форм навчання?

Так, ми готові! За час пандемії ми підготували та наповнили власний навчальний портал «Навчальний електронний інформаційний комплекс», який використовується для забезпечення дистанційної освіти в Університеті і підтримки гібрідного навчання. Зібрали на порталі більш ніж 500 навчальних курсів, які ефективно використовуються для дистанційного та заочного навчання. Наповнення курсів методичними та навчальними текстовими та медійними матеріалами в поєднанні із практичними онлайн заняттями із викладачами та сервісом тестування для перевірки знань дає змогу повноцінно та якісно засвоювати навчальний матеріал. Щонайменше 1000 студентів щодня авторизуються на нашому порталі.

Ми маємо найбільшу бібліотеку юридичної літератури в Україні (1478000 екземплярів), власний Стандартизований електронний навчально – методичний комплекс, електронний репозитарій цифрових копій праць вчених Університету (понад 75000), наші студенти отримують доступ до національного репозитарію академічних текстів, бібліотеки ELibUkr, електронних бібліотек НАПН України та НАН України, Old Printed Books та багато інших; наукометричних платформ Web of Science та Scopus, баз даних ScienceDirect, Springer Link, ЕБС polpred, інтернет-бібліотек Wiley, Oxford University Press, Прецедент, LigaZakon та інших. Надійний дистанційний доступ до наших ресурсів з будь-якої країни світу можливий завдяки системі супутникового інтернет-зв’язку «Starlink» виробництва компанії SpaceX, до якої під’єднані наші ресурси.

У навчальному процесі використовуються сервіси дистанційних відеоконференцій Zoom або власний відеосервіс, інтегрований в портал НЕІК.

Для кого підходить заочна форма навчання?

Заочна форма навчання, більш за все, підходить тим, хто вже має вищу освіту і відповідні базові та практичні знання та навички, можливо отримує другу вищу освіту та має навички для самостійної роботи та засвоєння матеріалу. Більшість матеріалів надаватиметься для самостійного вивчення з мінімальним контактом з викладачами для надання консультацій та обговорення практичних кейсів. Тобто, ви маєте бути свідомими та відповідальними перед собою, адже контроль знань відбувається не щодня на заняттях, а в кінці семестру. Але якщо ви відповідальні і самостійні, легко засвоюєте матеріал та звикли до самоосвіти, добре плануєте свій розпорядок дня та можете поєднувати навчання з роботою, то може обрати і заочну форму навчання.

Для кого підходить дистанційна форма навчання?

Дистанційна форма навчання – це щоденна підготовка до занять та робота на практичних заняттях з викладачами, засвоєння теоретичного матеріалу та обговорення практичних кейсів. Весь процес навчання проходить за підтримки викладачів окремих дисциплін. Студенти залучаються до роботи в наукових гуртках, школах, конференціях, круглих столах, проєктах з академічної мобільності тощо. Тобто, якщо ви звикли працювати в команді з менторами та колегами, прагнете отримати глибокі знанні та навички публічних виступів, роботи в команді, можете бути мультизадачними, тоді ця форма саме для вас. Ми не просто надаємо знання, ми намагаємося сформувати вас як особистість, професіонала, всесторонньо розвинену людину.

Яку б форму навчання ви не обрали, ми маємо всі необхідні технічні, матеріальні та науково-педагогічні ресурси, щоб належним чином забезпечити навчальний процес.