Національний юридичний університет імені Ярослава Мудрого. > Університет > Дванадцята річниця пам’яті професора, академіка Академії правових наук України, першого проректором Університету (1964—2010), Героя України Володимира Володимировича Сташиса

Дванадцятий рік поспіль ми згадуємо добрим словом ім’я видатного правника, професора, академіка Академії правових наук України, першого проректором Університету (1964—2010), Героя України Володимира Володимировича Сташиса.

Володимир Володимирович пройшов свій життєвий шлях гідно і чесно, він був та залишається легендою і прикладом для наслідування для кількох поколінь українців. Інтелектуал і засновник харківської школи кримінального права, автор багатьох фундаментальних праць, Герой України, ветеран ІІ світової війни, кавалер державних, міжнародних орденів і медалей, видатний вчений, професор, академік Національної академії правових наук України, заслужений працівник вищої школи України, заслужений діяч науки і техніки України Володимир Сташис понад 60 років віддав служінню Університету і розвитку правничої науки у його стінах.

Серед вихованців Володимира Сташиса незліченна кількість юристів, які досягли найвищих щаблів кар’єри, знайшли себе у науці, викладанні чи щоденній праці правника на підприємстві, у суді, прокуратурі, нотаріальній конторі чи міністерстві. Їх об’єднує високий професіоналізм, глибока повага до закону, гостре почуття справедливості, бажання вдосконалювати право для захисту кожного громадянина – все те, чому власним прикладом вчив Володимир Володимирович протягом десятиліть.

Його життєвий шлях, сповнений труднощів, пошуків, клопіткої роботи і великих здобутків, припав на складні часи війни і повоєнної відбудови, боротьби за незалежність України і її становлення, однак, маючи залізну волю, тверді переконання і віру у найкраще майбутнє свого народу, Володимир Сташис завжди бачив перед собою людину, особистість, відчував відповідальність за виховання молодих душ і намагався поділитися з ними усім своїм досвідом, направити, допомогти віднайти власний шлях.

Тому сьогодні так багато людей, які пам’ятають та згадують воїна-переможця, дослідника, фундатора кримінального права, вчителя, талановитого колегу і друга, дякують за науку, спільну роботу, допомогу, щирість, дружбу і людяність.

Володимир Сташис – це ціла епоха в житті Університету, золота сторінка його історії, приклад надзвичайного таланту, працелюбності й віри у молодь України.

Світла пам’ять нашому великому Вчителю!