Національний юридичний університет імені Ярослава Мудрого. > Університет > 4 квітня студенти Факультету слідчої та детективної діяльності відвідали Харківський апеляційний суд

Майбутні детективи ознайомилися з роботою судової канцелярії, оглянули архів судових справ, а також були присутніми на судовому розгляді двох апеляційних скарг в кримінальних провадженнях.

Під час візиту студентів провели підземними приміщеннями будівлі суду, показали спеціально обладнану на одному з підземних поверхів залу судового засідання, створену саме для того, аби не переривати розгляд справи під час повітряних тривог.

Студенти були присутні на двох судових засідань, де колегією суддів розглядались апеляційні скарги на вироки судів першої інстанції щодо кримінальних правопорушень, кваліфікованих за ч. 3 ст. 111-1  “Колабораційна діяльність” і п. 13 ч. 2 ст. 115 “Умисне вбивство, вчинене особою, яка раніше вчинила умисне вбивство”.

Студенти мали можливість почути доводи сторони обвинувачення, представленої прокурором; сторони захисту, представленої підсудним та адвокатом (які приймали участь у засіданні в режимі відеоконференції); а також потерпілої та її представниці.

Розгляд апеляційної скарги по умисному вбивстві при обтяжуючих обставинах завершився скасуванням вироку суду першої інстанції в частині призначеного покарання у виді позбавлення волі строком на 15 років і винесенням нового вироку, яким обвинуваченого засуджено до довічного позбавлення волі.

Від імені колективу Факультету слідчої та детективної діяльності дякуємо ректору Університету Анатолію Гетьману, Голові Харківського апеляційного суду Олені Грошовій та керівництву апарату суду Олександру Ригіну та Євгенії Бондаренко за високий рівень організації візиту, нові знання, яскраві емоції і незабутні враження!