Національний юридичний університет імені Ярослава Мудрого. > Університет > 25 квітня 2024 року на факультеті прокуратури відбувся вебінар з практичним працівником Харківської обласної прокуратури!

Спікером заходу виступила головний спеціаліст відділу нагляду за додержанням законів територіальними органами поліції при провадженні досудового розслідування, дізнання та підтриманням публічного обвинувачення управління нагляду за додержанням законів Національною поліцією України та органами, які ведуть боротьбу з організованою злочинністю Харківської обласної прокуратури Арсені Олеся.

Учасники заходу обговорили застосування запобіжних заходів в умовах воєнного стану, беручи до уваги окремі складнощі, які виникають під час реалізації положень кримінального процесуального законодавства в умовах збройної агресії.

Зокрема, спікер звернула увагу на положення статті 615 КПК, яка закріплює виняткову процедура обрання запобіжного заходу у вигляді тримання під вартою керівником відповідного органу прокуратури. Відповідно до положень вказаної статті, прокурор, або слідчий за погодженням із прокурором ініціює обрання тримання під вартою та здійснення затримання з метою приводу шляхом подання відповідного клопотання.

Також учасники заходу проаналізували судові рішення, листи, зокрема Верховного Суду, щодо роз’яснень застосування окремих положень КПК, які регулюють інститут запобіжних заходів.

Дякуємо керівництву Харківської обласної прокуратури за можливість працювати РАЗОМ, безцінний досвід та практичні рекомендації, надані нашим здобувачам! Сподіваємося на подальшу співпрацю та віримо в Перемогу України!