Національний юридичний університет імені Ярослава Мудрого. > Університет > 24 листопада 2023 року в Національному юридичному університеті імені Ярослава Мудрого відбулася Міжнародна наукова конференція «Права людини та демократія як фундаментальні основи українського конституціоналізму» (ХVІ Тодиківські читання)

Це меморіальна конференція, започаткована ще у 2008 році пам’яті доктора юридичних наук, професора, академіка права Юрія Миколайовича Тодики, яка щорічно організовується кафедрою конституційного права України Національного юридичного університету імені Ярослава Мудрого.

Захід зібрав понад 100 учасників з України, Литви, Німеччини, Італії, Франції та Бразилії. Серед них представники Верховної Ради України, Конституційного Суду України, зарубіжних судів, адвокатів, а також провідних закладів вищої освіти та наукових установ.

Відкрили конференцію проректор із науково-педагогічної роботи та стратегічного розвитку Національного юридичного університету імені Ярослава Мудрого Юрій Барабаш та завідувачка кафедри конституційного права України Тетяна Слінько.

Спікерами заходу виступили судді Конституційного Суду України Кичун Віктор та Колісник Віктор, декан юридичного факультету Університету Вітаутаса Великого (Литва) Жалімас Дайнюс, народний депутат України Веніславський Федір, завідувачка кафедри процесуального права ЧНУ імені Юрія Федьковича Щербанюк Оксана, завідувач кафедри конституційного права НУ «Одеська юридична академія» Дмитро Терлецький, суддя земельного суду Гамбурга (Німеччина) Корнелія Волк (Cornelia Wölk), професор Університету штату Парана (Бразилія) Фернандо де Бріто Алвес (Fernando de Brito Alves), доцент кафедри конституційного права Генуезького університету (Італія) Альбанезі Енріко (Albanesi Enrico), професорка, дослідниця Страсбурзького університету (Франція) Наталя Мішина, доцент кафедри конституційного права України НЮУ імені Ярослава Мудрого Чуб Олена, асистент кафедри конституційного права КНУ імені Тараса Шевченка Андрій Матат, аспіранти кафедри конституційного права України НЮУ імені Ярослава Мудрого Якубенко Дар’я та Міць Анастасія.

Доповіді усіх учасників конференції супроводжувалися запитаннями і жвавою дискусією. За результатами конференції виданий збірник тез, з електронним варіантом якого можна буде ознайомитися на сайті Тодиківських читань .