Національний юридичний університет імені Ярослава Мудрого. > Наука > Відбулася презентація книги «Геноцид українців 1932-1933 за матеріалами досудового розслідування»

5 жовтня у Науковій бібліотеці Національного юридичного університету імені Ярослава Мудрого презентовано наукове дослідження з проблем вивчення та розслідування Голодоморів в Україні. У заході приймали участь Микола ГЕРАСИМЕНКО – екс-заступник голови Служби Безпеки України; Микола КУЧЕРЯВЕНКО – академік НАПрНУ, перший проректор Національного юридичного університету імені Ярослава Мудрого; Валерій ШЕПІТЬКО – академік НАПрНУ, завідувач кафедри криміналістики Національного юридичного університету імені Ярослава Мудрого; Володимир ЖКРАВЕЛЬ, академік, Віце-президент НАПрНУ; Надія ПАСМОР – директорка наукової бібліотеки Національного юридичного університету імені Ярослава Мудрого, а також викладачі, аспіранти, студенти.

Робота, яка була проведена по дослідженню Голодоморів є заслугою всієї Служби Безпеки України, Національної академії правових наук України, Національного юридичного університету імені Ярослава Мудрого, експертів-криміналістів. В цьому році виповнюється 100 років Голодомору 1921-1923 рр., 75 років Голодомору 1946-1947 рр. та 88 р. Голодомору 1932-1933 рр. Протягом тридцяти років відбуваються дослідження цих трагічних подій. У 2009 та 2019 рр. було розпочато кримінальне провадження за ст. 442 КК України «Геноцид» відносно виконавців цього злочину та чисельності знищених українців. Свого часу була створена слідчо-оперативна група у складі 85 слідчих, експертів, криміналістів. Всього залучено 150 осіб. Кримінальне прровадження містить 330 томів. На сьогодні проведено 7 комплексних судових експертиз. Науковці нашого університету та Академії правових наук України приймали участь у проведенні статистично-криміналістичної та історико-криміналістичної експертизи. Встановлено, що внаслідок голодоморів було знищено 10 мільонів 500 тис. українців.

Микола Герасименко зазначив, що для розслідування даних злочинів необхідно залучати правників, адже тільки спільні історико-правові дослідження визнає міжнародна спільнота. На сьогодні створено інститут Голодомору у Києві, фахівці якого і вподальшому будуть співпрацювати із вченими нашого університету. Також триває розслідування цих трагічних подій.

За дорученням секретаря РНБО була вручена медаль академіку НАПрНУ Володимиру Журавлю.

Вікторія Яремчук