2 грудня в Університеті відбулася студентська науково-практична конференція «Українська літературна класика: минуле й сьогодення», яку організувала й провела кафедра культурології на чолі координатором доцентом Олександром СЕРДЮКОМ.
У конференції взяли участь студенти першого курсу Інституту прокуратури та кримінальної юстиції, факультету адвокатури, господарсько-правового та міжнародно-правового факультетів.
Відкрив конференцію завідувач кафедри культурології Василь Пивоваров, який наголосив, що українська література, коли не було держави, завжди виконувала роль оборонця нації. Письменники-класики віртуально відтворювали державу, стверджували національну ідею. «Завдячуючи генію класиків, українська література посідає гідне місце у світовій культурі. Саме література формує свідомість українця, робить сталими волю, психіку, стверджує людський характер, творить особистість. Влада завжди намагалася позбутися тих письменників, котрі будили національну пам’ять. Досить схвальним є бажання всіх учасників порозмислити над літературою, її минулим і сучасним», – додав Василь Пивоваров.
Усього в конференції, яка проходила в режимі онлайн, взяли участь понад 100 студентів. На пленарному засіданні з доповідями виступили 15 студентів. Здебільшого у виступах доповідачі порушували питання ролі українських письменників у боротьбі за українську національну ідентичність, їхній внесок у розвиток української літературної мови, зверталися до проблем входження української літератури у світовий культурний простір, функціювання української мови та літератури у ХХІ столітті, з’ясовували особливості інтерпретації образів української літературної класики в музичному, театральному, образотворчому мистецтвах та кінематографі України.
Виступи доповідачів та численні запитання від аудиторії засвідчили зацікавленість студентів у постановці та вирішенні заявлених проблем.
У підготовці студентських наукових робіт до конференції взяли участь викладачі кафедри культурології: доценти Олена БУРЛУКА, Олександр СЕРДЮК, старший викладач Юлія МЕЛІХОВА, асистенти Олена ГІЗІМЧУК, Ганна СКРИПЧУК, Тетяна СЛЮСАРЕНКО.
Матеріали конференції будуть опубліковані у науковій збірці – для більшості студентів це буде перша наукова публікація.