Національний юридичний університет імені Ярослава Мудрого. > Наука > Про оновлення першої книги Цивільного кодексу України говорили учасники традиційної науково-практичної конференції, присвяченої 99-річчю з дня народження В.П. Маслова

Відбулася ХІХ Науково-практична конференція «Учасники цивільних відносин: новації рекодифікації цивільного (приватного) права України» до 99-ї річниці з дня народження професора Василя Пилиповича Маслова.

Організаторами виступили кафедри цивільного права №1 та цивільного права №2 Національного юридичного університету імені Ярослава Мудрого, відділення цивільно-правових дисциплін Національної академії правових наук України, Харківський обласний осередок Всеукраїнської громадської організації «Асоціація цивілістів України».

Захід проходив у змішаному форматі з використанням сервісу Zoom. Його учасниками стали науковці Національного юридичного університету імені Ярослава Мудрого, Київського національного університету імені Тараса Шевченка, Київського регіонального центру Національної академії правових наук України, Національного університету НУ «Одеська юридична академія», Донецького національного університету імені Василя Стуса, НДІ приватного права і підприємництва імені академіка Ф. Г. Бурчака НАПрН України, Харківського національного університету внутрішніх справ, Одеського національного морського університету, навчально-наукового юридичного інституту ДВНЗ «Прикарпатський національний університет імені Василя Стефаника», НДІ інтелектуальної власності НАПрНУ тощо.

Конференцію відкрив радник ректора Університету Василь Тацій: «Ми знали Василя Пилиповича Маслова як видатного організатора освіти й науки в Україні. У ті непрості часи він постійно дбав про розбудову вишу – його матеріальної бази та науково-педагогічного складу. Енергія та ентузіазм Маслова дали поштовх змінам у ставленні до науки та підготовки фахівців, налагодженню зв’язків між правничими науковими школами держави, створенню нових кафедр тощо».

Завідувачка кафедри цивільного права №1 Валентина Борисова звернула увагу учасників на те, що цьогоріч меморіальний захід присвячений обговоренню концепції рекодифікації цивільного законодавства України. «Сьогодні Харків прийняв естафету від Одеси та Києва. За місяць дискусію підхопить Львів», – додала модераторка.

На пленарному засіданні доповіді представили члени робочої групи щодо рекодифікації цивільного законодавства України віце-президентка НАПрН України, керівниця Київського регіонального центру Наталія Кузнєцова (Основні напрями реформування правового статусу особи в процесі оновлення Цивільного кодексу України), професор кафедри міжнародного приватного права Інституту міжнародних відносин Київського національного університету імені Тараса Шевченка Анатолій Довгерт (Суб’єкти цивільного права у структурі оновленого ЦК України), професорка кафедри цивільного права Київського національного університету імені Тараса Шевченка Олена Кохановська (Проблема особистості як такої і право на інформацію: погляд із минулого у майбутнє інформаційного суспільства), завідувач кафедри цивільного права Київського національного університету імені Тараса Шевченка Роман Майданник (Оновлення приватного підприємства як організаційно-правової форми юридичної особи приватного права. Імплементація кращого досвіду), в.о. головного наукового співробітника відділу дослідження проблем взаємодії держави та громадянського суспільства Київського регіонального центру НАПрН України Олексій Кот (Особи в оновленому Цивільному кодексі України) та ін.

Далі роботу було продовжено за трьома секціями:

• Фізична особа – учасник цивільних відносин
  • Юридична особа – учасник цивільних відносин
  • Держава Україна, Автономна Республіка Крим, територіальні громади, іноземні держави та інші суб’єкти публічного права – учасники цивільних відносин