У другий день форуму працював сателітний захід «Медичне право та фармацевтичне право: виклики сьогодення» за підтримки Всеукраїнської фармацевтичної палати, ГО «Асоціація фармацевтичного і медичного права» та науково-дослідного інституту вивчення проблем злочинності імені академіка В. В. Сташиса НАПрН України.
Ректор Університету Анатолій ГЕТЬМАН, відкриваючи захід, зазначив: «Науковці університету вже багато років працюють над вдосконаленням медичного та фармацевтичного правового регулювання . На базі Університету існує Школа медичного права для студентів та аспірантів. Ми співпрацюємо з іноземними колегами у цій сфері. Щорічно наприкінці року проходить медико-правовий форум. Проблема вдосконалення правового регулювання є беззаперечною і медична реформа триває не перший рік. Але виникають нові і нові питання, які потребують відповіді. Тому сьогоднішній захід є вкрай важливим та актуальним».
Керівник Проєкту ЄС «Pravo-Justice» Довітас ВІТКАУСКАС у вітальному слові повідомив, що проєкт вже давно працює над вирішенням проблем у сфері медичного та фармацевтичного права України.
Голова правління ГО «ВФП», член Ради Міжнародної фармацевтичної федерації, член Американської асоціації фармацевтів Олег КЛІМОВ зауважив, що медична система знаходиться не просто в статусі недопрацьованої, вона має статус національної біди, оскільки усюди тільки фінансова вигода і ніяких моральних принципів.
Почесних гостем став суддя Верховного Суду Семен СТЕЦЕНКО, який наголосив на важливості входження заходу, присвяченому медичному та фармацевтичному праву, до програми такого масштабного форуму, тим більше, що в Університеті медичне право викладається не додатково, а воно є основною дисципліною.
Модератором заходу виступила професорка кафедри кримінального права та кримінально-правових дисциплін Полтавського юридичного інституту Національного юридичного університету імені Ярослава Мудрого, завідувачка лабораторії вивчення проблем національної безпеки у сфері громадського здоров’я Науково-дослідного інституту вивчення проблем злочинності імені академіка В. В. Сташиса Національної академії правових наук України Наталія ГУТОРОВА.
З доповідями виступили: професор економічного (цивільного, підприємницького, корпоративного) права Університету прикладних наук м. Висмара / Федеративної Республіки Німеччини, науковий керівник Східного інституту м. Висмара Ханс-Йоахим ШРАММ (Новое регулирование договора об оказании медицинских услуг в Германском гражданском уложении), Керівник Проєкту ЄС «Pravo-Justice» Довідас ВІТКАУСКАС, керівниця навчальної програми бакалаврату «Право» юридичного факультету Ризького університету Страдіня (Латвія) Інга КУДЕЙКІНА, керівниця докторантури «Правознавство» та провідний науковий співробітник юридичного факультету Ризького університету Страдіня Каріна ПАЛКОВА (Паспорти вакцинації – європейські та глобальні тренди), директор Науково-дослідного інституту порівняльного публічного права та міжнародного права Ужгородського національного університету Михайло САВЧИН (Конституційні гарантії права на медичне забезпечення), завідувач кафедри цивільного права юридичного факультету Київського національного університету імені Тараса Шевченка Роман МАЙДАНИК (Україна на шляху до Європейської моделі права в сфері охорони здоров’я) та інші.