Ректор Національного юридичного університету імені Ярослава Мудрого Анатолій Гетьман, директор Регіонального центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги у Луганській та Харківській областях Анатолій Бородавка та голова Київського районного суду м. Харкова Світлана Шаренко 12 липня 2021 року презентували проєкт і підписали тристоронній Меморандум про співпрацю, у рамках якого всі бажаючі студенти Університету матимуть змогу стати волонтером у суді.
«Служба волонтерів у судах» – новий проєкт, що впроваджується поки що в кількох областях України. Харківська – одна з них. Всі добре розуміють, що людина, яка вперше потрапила до суду, або бере участь у судовому засіданні, часто перебуває у стресі, тому допомога волонтерів буде доречною та не лишньою. Служба волонтерів у суді – це створення атмосфери дружнього до людини суду, зменшення психологічного напруження.
Основна мета цього проєкту – створити комфортні умови для відвідувачів, які приходять до суду, особливо вперше.
Ідея в тому, що завдяки нашій співпраці та за допомогою студентів Національного юридичного університету імені Ярослава Мудрого, колективу Юридичної клініки, надається в жодному разі не правова, а саме консультаційна допомога. Регіональний центр сприятиме навчанню таких студентів. Ми вперше це запускаємо в Харкові, в нашому місті ще такого немає, – розповів Анатолій Бородавка.
Приміром, студенти допоможуть відвідувачу суду якнайпростіше потрапити до зали судового засідання. Це допоможе знизити рівень психологічного навантаження.
Для нашого Університету це велика честь. Підписання цього Меморандуму – це знакова подія. – підкреслив Анатолій Гетьман. – Ми з великим задоволенням відгукнулися на цей проєкт, і готові співпрацювати, готові допомагати, готові брати найактивнішу участь у цій масштабній, я впевнений, роботі.
Світлана Шаренко зазначила, що ситуація в судах сьогодні складна, тому що значна кількість вакантних місць суддів створює перенавантаження на тих суддів, які залишилися працювати, та працівників апарату суду, які працюють з цими суддями. У них немає вільного часу, щоб зайвий раз пройти по коридору, показати, де знаходиться якийсь кабінет, де канцелярія, де можна подивитися реквізити для оплати штрафів або зразки заяв.
Ми із задоволенням сприйняли можливість підписання такого важливого документа. Для нас цей проєкт – знахідка, ми дуже розраховуємо на те, що ті студенти-волонтери, які прийдуть до нас за власним бажанням, добре надаватимуть цю допомогу. Від цього отримають переваги ті люди, які приходять як відвідувачі до суду, – сказала Світлана Шаренко.