Національний юридичний університет імені Ярослава Мудрого. > Університет > Відгук учасниці програми академічної мобільності НЮУ імені Ярослава Мудрого із Університетом Масарика (Чехія)

Брно вважається юридичною столицею Чеської Республіки і, хоча законодавча та виконавча влада в більшості розташована в Празі, судова гілка зосереджена саме в Брно. Це дуже часто стає вирішальним фактором для студентів-правників при виборі вищого навчального закладу в Чехії.

Через те, що я приїхала до Брно не вперше, у мене не було первісного захвату від самого міста, однак згодом, чим більше його я пізнаю, тим більш рідним та гарним воно стає для мене.

Тут проживає дуже велика кількість студентів, через що Брно здається справжнім студентським містечком. Для студентів також є знижки на багато послуг та закладів.

Тим не менш, варто зауважити, що англійську мову тут розуміють також в більшості, студенти. Старше покоління з більшою вірогідністю зрозуміє українську або ж мікс з української та жестів.

В Брно діє Організація Студентів за Обміном, що влаштовує багато розважальних закладів для студентів Еразмус. Крім того, для кожного студента за обміном є місцевий “Buddy” – член цієї організації, до якого можна звертатися з будь якими питаннями та ідеями. Звичайно, не для кожного студента є необхідність у такому Buddy, як склалося в моєму випадку, однак завжди гарно мати знайомого студента вашого університету, який зможе підтримати або відповісти на питання, знаючи систему “зсередини”.

Навчання у студентів-правників в університеті стартує пізніше ніж на багатьох інших факультетах, з 20-х чисел, однак деякі викладачі вже надіслали завдання для перших занять та силабуси і вимоги до студентів. Тому я сподіваюсь на плідну працю з університетом Масарика та її чудові результати!

Маргарита ТИТАРЕНКО,
студентка 4 курсу міжнародно-правового факультету Національного юридичного університету
імені Ярослава Мудрого