Національний юридичний університет імені Ярослава Мудрого. > Університет > 27 липня 2023 року у Національному юридичному університеті імені Ярослава Мудрого відкрито виставку картин художника Валентина Грицаненка

Картинна галерея Університету гостинно відкрила двері для любителів мистецтва. На виставці «Сакральні світи художника В.Грицаненка» були присутні ректор Університету Анатолій Гетьман, проректори Микола Кучерявенко, Юрій Барабаш, Дмитро Лученко, Олег Ярошенко, декани, викладачі, співробітники Університету, журналісти та представники харківської громади.

На урочистому відкритті у своїй промові ректор Університету Анатолій Гетьман зазначив: «Ця художня виставка продовжує славні культурні традиції вишу, які були започатковані багато років тому нашими Вчителями Володимиром Сташисом та Василем Тацієм. Художник Валентин Грицаненко – великий майстер пензля, людина з великої літери, яка віддала все своє життя служінню мистецтву, культурі, українській державі та українському народові. Він увірвався у мистецький світ у кінці 80-тих – на початку 90-тих років минулого століття. Основним завданням художника було донести до пересічного громадянина України красу нашої держави, з якою ми постійно стикаємося, повз якої інколи проходимо, не звертаючи на неї ніякої уваги… Дивлячись на картини майстра, я бачу його душу, я відчуваю його серце. Своїм мистецтвом він закликає захищати нашу Батьківщину від ворога, зберегти красу України, щоб ми могли запросити на виставку студентів, викладачів Університету, харків’ян та гостей міста. Щоб не боячись сигналів повітряної тривоги, могли насолоджуватися тією красою, яку нам залишив Валентин Грицаненко».

За словами завідувачки картинної галереї Любові Анучиної, експозиція «Сакральні світи художника В.Грицаненка» містить біля 100 творів, які демонструють життя сповнене краси природи, любові до своєї країни, рідних, гармонії з природою й Богом.

Валентин Грицаненко, народжений у запорізькому краї, успадкував чимало його ментальних «характерницьких» рис – талант оповідача життєлюба, закоханого у різноманіття краси оточуючого світу, мистецьке обдарування, що вилилось у захоплення живописом. Не маючи професійної художньої освіти, зумів виробити свою власну авторську живописну манеру, ні на чию не схожу, часто супроводжуючи свої картини блискучими словесними описами-есе, чудовим сплавом ерудиції, інтелекту, романтичного піднесення, захоплення предметом оповіді. Зачарований красою – так можна окреслити його високу життєву і професійну місію, яку він гідно проніс через усе своє життя.

Виставка викликала живий інтерес у викладачів, співробітників Університету та харків’ян.

Валентин Грицаненко народився 1 січня 1945 року у селі Мала Токмачка Запорізької області. Закінчив Харківський державний інститут культури (1969). Працював у жанрі пейзажних панорамних видінь. Експериментував у пошуках власного трактування біблійної тематики. Автор низки наукових розвідок художньо-культурного спрямування. Член Національної Спілки Художників України (2004). Заслужений художник України, доцент. Член творчого об’єднання: «Буріме» та «Незалежна студія» (Харків). Працював викладачем кафедри історії та теорії культури, доцент Харківської академії культури. Жив та працював у Харкові. Помер 27 січня 2022 року.