Національний юридичний університет імені Ярослава Мудрого. > Університет > Випускника Університету Ярослава Любченка призначено заступником голови Національного агентства з питань запобігання корупції (НАЗК)

Ярослав Любченко народився 19 серпня 1991 року у Кіровоградській області, смт Новоархангельськ. Закінчив Національний університет «Юридична академія України імені Ярослава Мудрого»  (нині – Національний юридичний університет імені Ярослава Мудрого) за спеціальністю правознавство, отримавши диплом магістра. Пізніше захистив дисертацію та отримав науковий ступінь доктора філософії в галузі права.

Навчався на програмах з європейської інтеграції, міжнародного права та публічного менеджменту за кордоном (Вища ризька школа права (Riga Graduate school of Law) (Латвія), Університет Тарту (Естонія), Школа державної політики Лі Куан Ю (Сінгапур), Арбітражній Академії (Франція) та інших).

У 2016 році він став головним спеціалістом сектору з питань запобігання і виявлення корупції Головного територіального управління юстиції в місті Києві. Потім працював головним спеціалістом відділу досудового врегулювання спорів Управління представництва інтересів держави в закордонних юрисдикційних органах Департаменту з питань судової роботи та банкрутства Міністерства юстиції України. Також Ярослав був старшим науковим співробітником Науково-дослідного інституту державного будівництва та місцевого самоврядування Національної академії правових наук України.

Кар’єру в НАЗК Ярослав Любченко розпочав у 2020 році, працював керівником юридичного управління.

На посаді заступника голови Національного агентства з питань запобігання корупції (НАЗК) Ярослав відповідатиме за такі напрямки роботи:

• розбудова доброчесності у сфері безпеки та оборони, місцевих органах публічної влади, використовуючи найкращі практики та  міжнародні стандарти OECD, ЄС та НАТО;
  • розвиток інституту викривачів;
  • проведення антикорупційної експертизи та мінімізація корупційних ризиків у різних сферах, зокрема, під час відбудови.

Національний юридичний університет імені Ярослава Мудрого завжди пишається своїми випускниками. Щиро вітаємо Ярослава Любченка з призначенням на відповідальну посаду. Його приклад свідчить про те, що в Україні можна побудувати реальну кар’єру в державному секторі, пройшовши шлях від простого фахівця до управлінця вищої ланки.

Впевнені, що на посаді заступника голови НАЗК Ярослав використає отримані знання і досвід для того, щоб досягти чималих успіхів та результатів у реалізації державної антикорупційної політики. Бажаємо плідної праці на благо українського народу.