uk0 800 311 777 - Служба підтримки вступника
uk0 800 311 777 - Служба підтримки вступника

Відкрито BACKYARD SESSIONS на платформі курсу для магістрів «Міжнародні стандарти прав людини у кримінальному праві» (проєкт CRIMHUM Erasmus+)

Національний юридичний університет імені Ярослава Мудрого. > Університет > Відкрито BACKYARD SESSIONS на платформі курсу для магістрів «Міжнародні стандарти прав людини у кримінальному праві» (проєкт CRIMHUM Erasmus+)

BACKYARD SESSIONS – нова позапрограмна ініціатива на платформі курсу для магістрів Міжнародні стандарти прав людини у кримінальному праві (проєкт CrimHum), у межах якої відбуваються неформальні зустрічі студенток/ів і викладачок/ів курсу у невимушеній атмосфері, де створюється відвертий простір для діалогу про все, що цікавить, турбує чи хвилює, що потребує висловлення чи спільного мовчання.

У затишному дворику головного корпусу Університету, поки що лише віртуально, рухались засніженими стежками та захопливо споглядали за красою зимового вбрання улюбленого університетського дворика учасниці/ки зустрічі.

Говорили про історію атріуму як давньогрецької архітектурної сакральної частини дому, де біля багаття збиралася уся родина для відзначення найбільш значущих подій. Згадували про історію червоного корпусу Університету, завдяки якому утворився наш дворик, і роль у цьому будівництві метрів Харківської школи кримінального права. Ділилися спогадами про миттєвості дружнього спілкування біля фонтану під час літніх сесій та екзаменаційних марафонів.

          Задумка першої бекʼярд-зустрічі полягала в тому, що розмови про право і навколо права можуть мати терапевтичний ефект. Що формат вільного неофіційного спілкування про складні і чутливі правові теми, проговорення у такому просторі найбільш гострих питань самі по собі можуть давати зцілюючий ефект і віру в право в складні часи.

Програма першої бекʼярд-зустрічі подарувала її учасницям/кам тригодинне спілкування щодо питань фемінізму у праві, гендерної соціальної асиметрії, меж жіночності та маскулінності та гендерного орієнтування на правовій карті міжнародних стандартів людської гідності.

Учасниці/ки заходу зазирнули за лаштунки GREVIO – моніторингового органу Стамбульської конвенції – та дізналися більше про сучасні вектори гендерної політики європейських держав.

Тепла зустріч презентувала експерименти з АРТ-рефлексіями за феміністичними нотами, а також відкрила історії та роль жінок, що долучалися до розробки універсального правового документа – Загальної декларації прав людини.

Будучи сповненою традицією «invisible knowledge» – невидимого знання, що передається в академічному середовищі через неформальне спілкування, зустріч делікатно передавала досвіди мелодією окремих фраз, сенсами між рядків та питаннями і відповідями з трьома крапками.

Далі буде…

#CrimHum