У заході взяли участь представники Харківського науково-дослідного експертно-криміналістичного центру МВС України, Національного наукового центру «Інститут судових експертиз ім. Засл. Проф. С.М. Бокаріуса», відділу криміналістичного забезпечення Слідчого управління ГУНП в Харківській області, Харківського національного технічного університету «Харківський політехнічний інститут», Харківського національного університету внутрішніх справ, члени ректорату, викладачі, студенти та курсанти Університету тощо. У онлайн-форматі до презентації долучилися Державне бюро розслідувань,українські й білоруські партнери за проєктом Erasmus+ CRIMHUM та ін.
Учасників привітав проректор з науково-педагогічної роботи та стратегічного розвитку керівник робочої групи проєкту Юрій БАРАБАШ. Він зазначив, що сьогодні Університет адмініструє вже восьмий проєкт в межах програми Erasmus+ за напрямом «КА2 (CBHE)», який спрямований на вдосконалення магістерських програм і програм «доктор філософії». Власне програма CRIMHUM, яка втілюється в життя в співпраці з білоруськими, хорватськими й австрійськими партнерами, присвячена модернізації магістерської підготовки для майбутніх працівників суду та прокуратури. «Сьогоднішній захід демонструє практичні здобутки нашого «консорціуму» університетів. Все, що на ньому буде продемонстровано, стане безпосереднім інструментом у навчальному процесі. Сьогодні ми презентуємо технічний бік справи, за яким ховається змістовне наповнення, і його обговорення заслуговує на окремий захід. Це чимало оригінальних курсів, які не викладалися до цього в правничих закладах вищої освіти і формують своєрідний майнор в межах освітньо-професійної програми за спеціальністю «Право», – додав Юрій Барабаш.
Член робочої групи доцент кафедри криміналістики Василь БІЛОУС продемонстрував присутнім класичні та новітні пристрої, обладнання та матеріали, необхідні в роботі криміналіста для виявлення, фіксування, консервування, транспортування слідів правопорушень, а також засоби забезпечення безпеки криміналіста.
Гості з експертних установ і правоохоронних органів подарували для застосування у навчальному процесі пристрої для розслідування ДТП, проведення ДНК-аналізу, інструменти та екіпірування для проведення слідчих дій тощо.