Національний юридичний університет імені Ярослава Мудрого. > Наука > Викладачі Університету взяли участь у підготовці та роботі форуму «Великий діалог, ідея конституціоналізму і права жінок»

Викладачі Університету взяли участь у підготовці та роботі форуму «Великий діалог, ідея конституціоналізму і права жінок», організованому Координатором проектів ОБСЄ в Україні в партнерстві з Конституційним Судом України, Посольством ФРН в Україні, офісом Урядової Уповноваженої з питань гендерної політики, Асоціацією жінок-юристок України ЮрФем.

В роботі заходу взяли участь судді Конституційного Суду України, Верховного Суду, Урядова уповноважена з питань гендерної політики, дипломати, наукова та академічна спільнота, міжнародні та національні експерти, журналістки суспільного мовлення та письменниці, представники та представниці правозахисних громадських організацій.

Доцентка Університету, гендерна експертка Олена ХАРИТОНОВА виступила модераторкою заходу.

Директор Центру дослідження верховенства права і релігії Дмитро ВОВК представив ключову доповідь «Право в антиутопії і антиутопія права: суспільний розвиток і правова система».

Професор кафедри теорії і філософії права, головний редактор наукового журналу «Філософія права і загальна теорія права» Сергій МАКСИМОВ виступив спікером панельної дискусії з питань народження в європейській правовій традиції поняття суб‘єкта права та невід’ємних прав людини крізь призму філософії права Лейбніца з професорами Carmelo Massimo De Iuliis, Уільямом БАТЛЕРОМ та Олексієм КРЕСІНИМ.

В центрі уваги форуму знаходилися питання конституційного трикутника «свобода-гідність-рівність», обговорювалися сучасні політики та практики протидії дискримінації, питання гендерної рівності і видимості жіночого правничого руху, розглядався більш широкий філософський і конституційний ландшафт правової суб‘єктності загалом, аналізувалися можливості та межі права як регулятора зазначених питань.

Відеозапис форуму доступний за посиланнями:

Українською мовою:

Англійською мовою: