Національний юридичний університет імені Ярослава Мудрого. > Університет > В Університеті відбувся міжнародний науковий захід за участю бразильського професора та українських правознавців

30 травня 2023 року спільними зусиллями Національного юридичного університету імені Ярослава Мудрого та громадської організації «Харківське юридичне товариство» було організовано міжнародний науковий захід за участю бразильського професора та українських правознавців.

З науковою доповіддю з теми «Вступ до бразильського конституціоналізму» виступив професор теорії конституціоналізму Державного університету Північної Парани (UENP), доктор конституційного права Університету Сан-Паулу (USP), завідувач лабораторій досліджень конституційних і політичних теорій (CPOL-LAB) Жайро Нейя Ліма (Jairo N Lima).

Дискусія була за достатньо широким колом питань. Вона охоплювала історичний фон формування бразильського конституціоналізму, цінності бразильської і української конституції, питання екологічної і продовольчої безпеки у світі, захист від голоду, причини корупції і боротьбу з нею, питання смертної кари і довічного позбавлення волі та багато іншого.

В дискусії взяли участь проректор з науково-педагогічної роботи та стратегічного розвитку Національного юридичного університету імені Ярослава Мудрого Юрій Барабаш , президент Харківського юридичного товариства, професор кафедри кримінального права Юрій Баулін, завідувач кафедри кримінального права Юрій Пономаренко, завідувачка кафедри конституційного права України Тетяна Слінько, завідувачка кафедри земельного та аграрного права Тетяна Курман, доцент кафедри прав людини та юридичної методології Віктор Смородинський , доцентка кафедри теорії права Крістіна Трихліб та інші вчені.

Попри тяжкі випробування воєнного часу, учені університету продовжують активну дослідницьку діяльність і творчу співпрацю з іноземними колегами.