В Університеті відкрилася фотовиставка «Університет під час війни»

Національний юридичний університет імені Ярослава Мудрого. > Університет > В Університеті відкрилася фотовиставка «Університет під час війни»

В Університеті відкрилася фотовиставка «Університет під час війни». Світлини присвячені життю колективу Національного юридичного університету імені Ярослава Мудрого від перших днів повномасштабного вторгнення і до сьогодні. Через світлини можна проникнутися різними спогадами та почуттями: страху та невизначеності, неймовірної єдності та взаємопідтримки кожного студента та працівника Університету.

Виставку відкрили ректор Університету Анатолій Гетьман та Голова Харківської обласної ради Тетяна Єгорова-Луценко. Переглянути експозицію завітали представники ректорату, співробітники, студенти Університету та містяни, яким університетська спільнота надала та продовжує надавати всіляку підтримку та допомогу.

Анатолій Гетьман зазначив, що приміщення та корпуси університету зазнали пошкоджень, але це не зупинило роботи Університету. З перших днів війни в нашому Університеті, в нашому колективі було створено штаб оперативного реагування і гуманітарної допомоги. Команда Університету з перших днів надавала допомогу не лише студентам, працівникам Університету та їх сім’ям, а й містянам, тимчасово переміщеним особам з Північної Салтівки та з населених пунктів області, які переїхали до наших гуртожитків. Також підтримували та продовжуємо підтримувати ЗСУ. Наразі ми проводимо ремонти приміщень, які були пошкодженні, відкриваємо нові локації, створюємо умови для належного навчання, проживання та дозвілля наших студентів. На виставці представлено лише невелику частину фотографій, які в нас є. Ми обов’язково будемо влаштовувати такі експозиції і після Перемоги».

Тетяна Єгорова-Луценко наголосила, що фотовиставка має історичне значення, адже події війни мають залишитися у памʼяті назавжди, особливо в молодого покоління. Які мають генетично закарбувати та передати ці спогади майбутнім поколінням, щоб недопускати подібного.

«Мені дуже приємно бути присутньою на цьому заході. Дійсно, команда Університету, сильна та потужна, довела, що здатна справитися з усіма викликами. Обласна рада, обласна військова адміністрація і міська рада постійно відчували підтримку університету, керівного складу, всіх, хто залишився на місцях. Університет надав приміщення для роботи виконавчого апарату обласної ради, коли ми втратили можливість працювати через влучання ракети у Будинок рад. Ми стали прикладом для інших областей, що потрібно працювати далі», – відзначила Тетяна Єгорова-Луценко.

Дякуємо всім, хто долучився!