В рамках VII Харківського міжнародного юридичного форуму 26 вересня 2023 року відбулася панельна дискусія «Антикорупція на захисті справедливості та демократії», яку організували Національний юридичний університет імені Ярослава Мудрого спільно з Національним антикорупційним бюро України.
З вітальним словом до учасників панельної дискусії звернулися Семен Кривонос, Директор Національного антикорупційного бюро України; Аллан Паг Крістенсен, керівник проєкту «Антикорупційна ініціатива Європейського союзу» і Анатолій Гетьман, ректор Національного юридичного університету імені Ярослава Мудрого.
Зокрема, ректор Анатолій Гетьман зазначив, що корупція в Україні залишається однією з найбільших проблем, що турбує населення. Досягнутий за роки проведення антикорупційної реформи помірний прогрес щодо зменшення обсягів цього явища не задовольняє очікування суспільства. Для успішного вирішення проблеми корупції необхідно підсилювати інституційну і функціональну спроможності антикорупційної інфраструктури, корегувати державну антикорупційну політику, запроваджувати нові превентивні механізми, вибудовувати партнерські відносити і довіру з інститутами громадянського суспільства.
Враховуючи величезний суспільний запит на доброчесність та справедливість, надважливу роль подолання корупції для перемоги над агресором і розбудови України як європейської країни, виникає необхідність публічного обговорення нагальних проблем у сфері протидії корупції.
У відкритій дискусії взяли участь спікери Анджей Стружни, Голова Центрального антикорупційного бюро Республіки Польща, Віра Михайленко, Голова Вищого антикорупційного суду України, Надія Полховська, прокурор Спеціалізованої антикорупційної прокуратури, Дмитро Калмиков, Керівник Департаменту антикорупційної політики НАЗК, Сергій Деркач, Заступник Міністра розвитку громад, територій та інфраструктури України, Антоніна Прудко, Голова Секретаріату Всеукраїнська Мережа Доброчесності і Комплаєнсу, Андрій Боровик, Виконавчий директор Transparency International Ukraine, Дудоров Олександр професор Київського національного університету імені Тараса Шевченка.
Обговорено проблеми міжнародної допомоги у боротьбі з корупцією, особливості розгляду справ щодо визнання активів необґрунтованими і стягнення їх в дохід держави, виклики та спроможності антикорупційної прокуратури у боротьбі з корупцією в умовах воєнного стану, Антикорупційна політика в Україні: проблеми та перспективи, корупційні ризики в управлінні інфраструктурою та відбудові: як їх подолати, запровадження стандартів ділової доброчесності як мінімізація корупційних ризиків бізнесу України, Роль громадянського суспільства у подоланні корупції та підтримці антикорупційних органів та ініціатив, кримінально-правові проблеми протидії корупції.
Спікери панельної дискусії обмінялися думками, висловили власне бачення і запропонували ефективні механізми щодо вирішення проблеми корупції в умовах війни і в період післявоєнної відбудови.