uk0 800 311 777 - Служба підтримки вступника
uk0 800 311 777 - Служба підтримки вступника

У Національному юридичному університеті імені Ярослава Мудрого 23 грудня 2022 р. проведено Всеукраїнську науково-практичну конференцію «Нова архітектура безпекового середовища України» присвячену святкуванню Дня факультету слідчої та детективної діяльності

Національний юридичний університет імені Ярослава Мудрого. > Університет > У Національному юридичному університеті імені Ярослава Мудрого 23 грудня 2022 р. проведено Всеукраїнську науково-практичну конференцію «Нова архітектура безпекового середовища України» присвячену святкуванню Дня факультету слідчої та детективної діяльності

З вітальним словом до учасників конференції звернувся Ректор Університету Анатолій Гетьман, який зазначив, що збройна агресія рф проти України докорінно змінила безпекове середовище, породила нові виклики і загрози для людей, територіальних громад, критичної інфраструктури, державного управління, правопорядку. Під час війни вкрай складно захистити основоположні права і свободи людини, підтримувати стале функціонування економіки, державної і муніципальної інфраструктури, системи освіти, створити необхідні умови для задоволення первинних потреб та інтересів різних категорій населення, захисту кіберпростору, організації територіальної оборони. Тільки консолідація зусиль усіх гілок державної влади, органів місцевого самоврядування, правоохоронної системи дозволяють перемагати на полі бою і захищати мирне населення від терористичних, воєнних, техногенних, кримінальних загроз.

Ректор зазначив, що метою конференції є обговорення наявних й прогнозованих загроз та вразливостей, що негативно впливають на публічну безпеку і порядок, безпеку середовища проживання населення, а також напрацювання фундаментальних положень нової багаторівневої системи управління внутрішньою безпекою на муніципальному й загальнодержавному рівнях, пошук ефективних механізмів моніторингу, прогнозування, запобігання та реагування на правопорушення, надзвичайні ситуації і небезпечні події.

Анатолій Павлович подякував Міністерству внутрішніх справ України, Національній поліції України, керівникам Головних управлінь Національної поліції в Харківській, Київській та Одеській областях, Головного управління розвідки Міністерства оборони України, Харківській міській раді, керівництву Національної академії правових наук України та Науково-дослідного Інституту вивчення проблем злочинності імені академіка В.В. Сташиса, представникам закладів вищої освіти і науково-дослідних установ системи МВС за обговорення нагальних проблем та напрацювання нової концепції організації безпекового середовища України під час війни і в повоєнний період.

Ректор оголосив привітання учасникам конференції від Харківського міського голови Ігоря Терехова, який зазначив про таке. «Протягом усього періоду незалежності України найкращі фахівці різних галузей працювали над розбудовою безпекового середовища нашої держави на всіх рівнях.

Однак із початком широкомасштабного збройного вторгнення російської федерації в Україну постало нагальне питання виявлення наявних i прогнозованих загроз державній безпеці, вразливостей i переваг держави та суспільства, а також можливостей посилення захисту цивільного населення.

Очевидно, що після завершення війни концепція безпеки України зазнає суттєвих змін. Однак зараз, в умовах воєнних реалій сьогодення, ми опинились у ситуації, яка потребує від нас якнайшвидшого реагування, зокрема й перегляду архітектури безпекового середовища країни.

Питання, винесені на обговорення цієї конференції, вкрай важливі: від забезпечення безпеки та правопорядку на всіх територіях України, особливо у прифронтових регіонах та деокупованих територіях, до забезпечення права наших дітей на освіту.

У той час, як військові Збройних Сил України героїчно захищають суверенітет і територіальну цілісність України, ми вживаємо всіх можливих заходів, щоб забезпечити цивільний захист населення і життєдіяльність українських міст в умовах воєнного стану.

Бажаю плідної роботи учасникам науково-практичної конференції «Нова архітектура безпекового середовища України»!

Учасників конференції привітала Директорка Департаменту освіти, науки та спорту Міністерства внутрішніх справ України Інна Ящук, яка зазначила про надзвичайну актуальність теми конференції, подякувала організаторам, процитувала фрагменти виступу Володимира Зеленського в Конгресі США, зауважила про успішну реалізацію Міністерством внутрішніх справ України в рамках загальнонаціонального проекту «Безпечна Україна» низки ініціатив із забезпечення публічного порядку і безпеки.

Перед учасниками конференції із доповіддю «Проблеми протидії злочинності у прифронтових регіонах і на деокупованих територіях» виступив начальник Головного управління Національної поліції в Харківській області, генерал поліції третього рангу Володимир Тимошко, який повідомив про особливості виявлення та розслідування воєнних злочинів, колаборантської діяльності, злочинів проти життя і здоров’я особи, злочинів проти власності. Спікер зазначив, що замінованість територій, загрози обстрілів, складнощі у використанні під час розслідування інформаційних систем і засобів зв’язку, неможливість залучення до слідчих дій понятих, а також тяжкий психологічний стан людей, які пережили окупацію суттєво ускладнюють проведення слідчої та оперативно-розшукової діяльності.

Начальник Головного управління Національної поліції в Київській області, генерал поліції третього рангу, доктор юридичних наук, доцент, Андрій Нєбитов  виступив з доповіддю «Стратегія і пріоритети забезпечення безпеки громад в умовах воєнного стану та повоєнний період». За його словами за 2022 рік поліцейські отримали унікальний досвід роботи під час масштабного наступу ворога та в період деокупації. Активне впровадження безпекових проєктів вже отримало позитивні результати – перш за все, підвищення рівня довіри громадян та зменшення рівня злочинності».

Окрім цього, з доповідями на конференції виступили головний науковий співробітник Державного науково-дослідного інституту МВС України, доктор юридичних наук, професор, заслужений діяч науки і техніки України Олександр Користін з доповіддю на тему: “Розвиток стратегічної компоненти безпеки суспільства”, директорка Науково-дослідного інституту вивчення проблем злочинності імені академіка В.В. Сташиса НАПрН України, доктор юридичних наук, професорка Владислава Батиргареєва з доповіддю на тему: “Blackout і фейки проросійської пропаганди: до аналізу кримінального симбіозу”, а також завідувач наукової лабораторії з проблем протидії злочинності ННІ №1 Національної академії внутрішніх справ, доктор юридичних наук, професор Андрій Вознюк з доповіддю на тему: “Кримінально-правові інструменти забезпечення без пекового середовища України під час війни”.

Підсумовуючи захід, спікери визначили основні структурні компоненти нової моделі безпекового середовища України, указали набір інструментів захисту населення, об’єктів критичної інфраструктури, територіальних громад, а також запропонували перспективні підходи і стратегії забезпечення публічної безпеки, правопорядку та підтримання життєдіяльності населених пунктів під час війни та у повоєнний період.