Національний юридичний університет імені Ярослава Мудрого. > Університет > Третій тематичний вебінар на Факультеті слідчої та детективної діяльності із представниками Державного бюро розслідувань

Представники Державного бюро розслідувань провели третій тематичний вебінар на Факультеті слідчої та детективної діяльності. Спікер Сергій ПОГОРЄЛОВ зазначив, що згідно з Стратегією протидії катуванням у системі кримінальної юстиції, затвердженою розпорядженням Кабінету Міністрів України від 28.10.2021 № 1344-р, ДБР визначено одним із виконавців Плану заходів з реалізації зазначеної Стратегії.

Однією з передумов розробки й затвердження вищенаведеної Стратегії стали непоодинокі випадки винесення ЄСПЛ рішень проти України, в яких констатовано порушення Україною статті 3 (заборона катування) Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод щодо не проведення ефективного розслідування випадків катування працівниками правоохоронних органів.

Окремо представник ДБР зупинився на об’єктах підвищеного ризику катувань та іншого нелюдського поводження, до яких, зокрема, відносяться заклади охорони здоров’я (наприклад, психоневрологічні інтернати) та установи виконання покарань.

Пан Сергій навів статистичні дані щодо здійснення ДБР досудового розслідування кримінальних правопорушень, пов’язаних із катуванням та іншими порушеннями прав людини під час виконання своїх повноважень працівниками правоохоронних органів, а також зупинився на декількох яскравих прикладах конкретних розслідувань зазначеної категорії кримінальних правопорушень.

Національний юридичний університет імені Ярослава Мудрого висловлює щиру вдячність Сергію ПОГОРЄЛОВУ за цікаву та корисну лекцію! Бажаємо Вам успіхів у Вашій справі та сподіваємось на подальшу співпрацю!