Національний юридичний університет імені Ярослава Мудрого. > Університет > Старшим слідчим в особливо важливих справах Головного слідчого управління Державного бюро розслідувань Оленою Осетровою на факультеті слідчої та детективної діяльності проведено вебінар «Порушення процесуальних строків як умова визнання доказів недопустимими»

🕵‍♂🇺🇦14 березня 2024 року старшим слідчим в особливо важливих справах Головного слідчого управління Державного бюро розслідувань Оленою Осетровою на факультеті слідчої та детективної діяльності проведено вебінар «Порушення процесуальних строків як умова визнання доказів недопустимими».

✅ Свою доповідь спікер розпочала з того, що строки досудового розслідування є гарантією права на справедливий і публічний розгляд та детально розглянула проблемні аспекти продовження строків досудового розслідування, які включають в себе випадки: скасування слідчим суддею постанови про зупинення досудового розслідування, коли після повідомлення особі про підозру встановлено, що до неї має бути застосовано особливий порядок кримінального провадження; коли прийнято рішення про об’єднання кримінальних проваджень, досудове розслідування у яких здійснювалося у різні часові проміжки, тощо.

✅ Спікерка зупинилася на визначенні розумності строків, критеріями яких є: складність кримінального провадження, яка визначається з урахуванням кількості підозрюваних, обвинувачуваних та кримінальних правопорушень, щодо яких здійснюється провадження, обсягу та специфіки процесуальних дій, необхідних для здійснення досудового розслідування тощо; поведінка учасників кримінального провадження; спосіб здійснення слідчим, прокурором і судом своїх повноважень.

✅ Особливу увагу було приділено визначенню складності досудового розслідування у кримінальному провадженні з урахуванням практики ЄСПЛ та позиції Касаційного кримінального суду Верховного Суду щодо обрахування строків під час виконання вимог ст. 290 КПК України.

✅ Окремо Олена Осетрова розкрила питання процесуальних наслідків у разі пропуску встановленого процесуального строку досудового розслідування та спливу строку, як підстави для закриття кримінального провадження. Були названі ознаки неефективного досудового розслідування у розумні строки.

✅ Також проаналізовано проблематику обчислення строків при передачі обвинувального акту та порушення строків при передачі кримінального провадження органу досудового розслідування.

💙💛Щиро дякуємо керівництву ДБР і пані Олені за формування фахових компетентностей майбутніх слідчих і детективів, цінні поради і настанови щодо вирішення складних ситуацій під час розслідування кримінальних проваджень!

Разом до перемоги! Слава Україні!