Вона стала видатною пам’яткою історії нашої держави, яскравим символом свободолюбства й визначним кроком до становлення незалежної держави – окремої і відмінної від Московії не лише територіально, а й за своїм демократичним наповненням. Її статті визначали принципи державного устрою, гарантували права та свободи громадян, закладали основи прогресивної правової системи. Цей історичний документ яскраво демонструє споконвічне прагнення українського народу до самостійності, високої правової культури, демократії, розвитку.
До сьогодні ці принципи, оформлені вже у новітню Конституцію України, відіграють значну роль у формуванні сучасної свідомості нашого суспільства і свідчать про силу національної ідеї та здатність міцно стояти на власному шляху.
Зараз, у складний для України час, ми об’єднані й незламні, впевнені у перемозі над російським окупантом, що століттями живиться кров’ю, ресурсами, духом інших народів, бо знаємо, його час добігає історичного кінця. Світ нестримно змінюється, залишаючи в минулому деспотичні імперії, загарбницькі війни, енергетичний шантаж, щоб побудувати справедливе суспільство, де дотримуються букви закону, ставлять інтереси громадян на чільне місце, дбають про безпеку, свободу і розвиток кожної нації.
Наша боротьба за це майбутнє триває вже понад два роки. Вірю, Україна стане повноправним членом європейської родини, зразком відданості принципам верховенства права, перлиною культурної скарбниці світу.
Нехай річниця виходу Конституції Пилипа Орлика нагадає вам про сакральну спадщину наших прадідів, історичні корені української волелюбності, єдності та гідності. Нехай це стане джерелом натхнення для Перемоги і побудови сильної суверенної прогресивної держави.
Ректор Університету Анатолій Гетьман