Сьогодні, 11 жовтня, в рамках реалізації Меморандуму про співпрацю та взаємодію, відбулася зустріч науковців кафедри криміналістики Національного юридичного університету імені Ярослава Мудрого з керівним складом та завідувачами лабораторій Національного наукового центру ICE ім. Засл. проф. М. С. Бокаріуса.
Відомо, що Національний науковий центр сьогодні є ініціатором запровадження європейського досвіду в роботу судово-експертних установ України, установою з високим рівнем проведення найскладніших експертних досліджень і новітніх наукових розробок, що мають теоретичне та практичне значення й украй необхідні для високого рівня експертного забезпечення правосуддя в державі. 28 серпня 2020 року Указом Президента України № 366/2020 Харківському науково-дослідному інституту судових експертиз ім. Засл. проф. М. С. Бокаріуса Міністерства юстиції України надано статус Національного наукового центру. Центр є членом найбільш представницької на теренах Європи міжнародної організації — Європейської мережі судово-експертних установ.
Дружній колектив експертів-професіоналів, наукових кадрів Національного наукового центру, на чолі з Першим заступником директора Спіциною Ганною Олександрівною, Заступником директора з наукової роботи Сімаковою-Єфремян Еллою Борисівною, представником Сектору міжнародного співробітництва та роботи з іноземцями Агаповою Оленою Валеріївною та представником Відділу аспірантури та докторантури Давиденко Дар’єю Олександрівною, тепло зустріли наших викладачів та організували екскурсії в Науково-прикладний музей Національного наукового центру «Інститут судових експертиз ім. Засл. проф. М. С. Бокаріуса» та Кабінет-музей Заслуженого професора Миколи Сергійовича Бокаріуса.
Керівник музею, наукова співробітниці лабораторії теоретичних досліджень, міжнародної, редакційно-видавничої та науково-методичної діяльності Кіпушева Тетяна Володимирівна розповіла про історію Національного наукового центру, його видатних науковців, їх наукові здобутки та унікальні музейні експонати, які є неповторним джерелом інформації з відбитком своєї епохи.
Цікаво, що і сьогодні всі експозиції музеів використовуються у прикладних цілях — навчання і підвищення фахової кваліфікації судових експертів України та зарубіжжя. Кожен стенд експозиції присвячено певній сторінці діяльності інституту від заснування до сьогодення.
Експозицію музею складають такі тематичні стенди: «Фотозона: Бертільйонаж», «Інтерактивна зона: дактилоскопія», «Історія заснування, становлення та розвитку ННЦ «ІСЕ ім. Засл. проф. М. С. Бокаріуса»», «Гемологічні дослідження», «Мистецтвознавчі дослідження», «Почеркознавчі дослідження», «Експертне обладнання», «Дослідження паперових грошей», «Дослідження холодної зброї», «Дослідження вогнепальної зброї», «Біологічне дослідження», «Подарунки для ННЦ «ІСЕ ім. Засл. проф. М. С. Бокаріуса»», «Сучасний стан міжнародної, освітньої та науково-дослідної діяльності ННЦ «ІСЕ ім. Засл. проф. М. С. Бокаріуса»».
Колектив кафедри криміналістики Національного юридичного університету імені Ярослава Мудрого висловлює вдячність керівному складу Наукового центру, завідувачам лабораторій і відділів за чудову та інформативну зустріч, гарний настрій, дружню атмосферу, надану можливість поспілкуватись та обмінятися досвідом з провідними експертами Наукового центру.
Глибоко переконані, що завдяки посиленню нашої співпраці та взаємодії, ми зможемо допомогти державі вистояти у війні, подолати воєнні проблеми сьогодення, забезпечити належне правосуддя та примножити наукові і практичні здобутки учнів та послідовників М. С. Бокаріуса. Особливо це важливо знати і памʼятати напередодні 100 річчя Національному науковому центру “Інститут судових експертиз ім. Засл. проф. М. С. Бокаріуса.
Разом ми єдині й нездоланні !
Разом наближаємо перемогу !!!
Слава Україні !