Національний юридичний університет імені Ярослава Мудрого. > Університет > Випускника Національного юридичного університету імені Ярослава Мудрого капітана Олександра Мамалуя нагороджено орденом «За мужність» І ступеня

Президент України Володимир Зеленський нагородив капітана Олександра Мамалуя орденом «За мужність» І ступеня за особисту мужність, виявлену у захисті державного суверенітету та територіальної цілісності України, а також самовіддане виконання військового обов’язку. Відповідний Указ Володимира Зеленського «Про відзначення державними нагородами України» №200/2023 опубліковано на веб-сайті Офіційного інтернет-представництва Президента України.

Він був у складі зведеної снайперської групи, яка протягом майже чотирьох місяців виконувала бойові завдання під Бахмутом. Під час виконання своїх обов’язків він виявив високу майстерність та самовідданість, захищаючи територіальну цілісність України.

Раніше Олександр вже нагороджувався орденами «За мужність» III та ІІ ступеня, що свідчить про його величезний внесок у захист нашої країни. Він став повним кавалером орденів «За мужність». Загалом, в Україні кількість військовослужбовців, які стали повними кавалерами орденів «За мужність» досить обмежена і не перевищує 60 осіб.

У березні 2023 року Олександра Мамалуя також відзначено почесним нагрудним знаком «Срібний хрест» Головнокомандувача Збройних Сил України, а також раніше він отримав відзнаки Міністерства оборони України «Іменна вогнепальна зброя» та нагрудний знак «Учасник АТО».

Для довідки:

Олександр Мамалуй – випускник Національного юридичного університету імені Ярослава Мудрого, був призваний до Збройних сил України в перший день мобілізації — 18 березня 2014 року. З червня 2014 року — снайпер роти снайперів (надалі — заступник командира взводу роти снайперів) 93-ї гвардійської окремої механізованої бригади. У складі своєї бригади з 12 липня 2014 року по 3 березня 2015 року брав участь у визволенні та подальшій обороні сіл Піски, Первомайське, Нетайлове, Опитне, Водяне, м. Авдіївка, Донецького аеропорту.

З 9 березня 2015 року демобілізований. 23 квітня 2015 року мобілізований до лав Державної прикордонної служби України. Снайпер антиснайперської групи відділення вогневих засобів мобільної прикордонної застави (окремого відділу). З липня 2015 року виконує завдання в зоні антитерористичної операції.

З 2017 року – суддя Касаційного господарського суду у складі Верховного Суду, кандидат юридичних наук.

Після вторгнення Росії в Україну 24 лютого 2022 року Олександр добровільно вступив до лав ЗСУ втретє. У складі снайперської групи Сухопутних військ Збройних Сил України бере безпосередню участь в бойових діях проти російських загарбників.

Окрім того, Олександр є Почесним донором України. Між другою та третьою мобілізаціями він здійснив 73 безкоштовні донації крові та її компонентів для потреб українських військових шпиталів.

Олександр – це приклад мужності, відваги та професіоналізму для молодого покоління наших студентів та військовослужбовців. Ми пишаємося досягненнями наших випускників і бажаємо капітану Мамалую міцного здоров’я, сил та наснаги у подальшому захисті національних інтересів України!