Національний музей історії України на платформі курсу для магістрів «Міжнародні стандарти прав людини у кримінальному праві» (проєкт CRIMHUM Erasmus+)
Кафедра кримінального права Університету продовжує розвивати освітні платформи, пропонуючи діалогове пізнання навколо обговорення проблем (освітня методика «problem posing»). В рамках магістерської програми «Міжнародні стандарти прав людини у кримінальному праві» проєкту #CRIMHUM Erasmus+ до роботи курсу залучаються фахівці суміжних галузей знань, а також випускники попередніх курсів даного проєкту.
У весняному семестрі за ініціативи викладачок курсу Олени Харитонової та Юлії Таволжанської курікулум курсу доповнений двоетапною програмою гостьових візитів. Слухачі і випускники курсу мають можливість відвідати Національний музей історії України, поглибити знання з питань історії державності та права, здійснити діахронічний аналіз певних правових процесів, побачити зв’язок між символічною реальністю та політичними ідентичностями.
Цього тижня реалізовано перший етап програми – на платформі курсу відбулась онлайн-зустріч з Олександром Лук’яновим, старшим науковим співробітником Національного музею історії України. Спеціальний гість курсу презентував пізнавальний проєкт «Війна за символи», за результатами якого відбулось обговорення.
Учасники зустрічі розвинули діалог щодо питань зародження та утвердження національних символів, ціннісної унікальності державних символів України, політичного конструкту національної ідентичності, історії європейської державності та правового виміру цих концептів. У своїй роботі студенти спиралися на правові позиції ЄСПЛ, Верховного Суду США, статистичну інформацію Офісу Генерального прокурора, підготовлену спеціально до заходу.
За модерації Юлії Таволжанської учасники заходу дискутували з питань архіву часу і впливу пам’яті часу на кримінально-правове регулювання, обговорювали роль міжнародних стандартів прав людини у розвитку ідей захисту меж політичної свободи та свободи самовираження людини.