uk0 800 311 777 - Служба підтримки вступника
uk0 800 311 777 - Служба підтримки вступника

До Дня Європи та 75-річчя Ради Європи реалізовано двоетапний проєкт «Україна: глобус і локус» на платформі університетського курсу для магістрів «Міжнародні стандарти прав людини у кримінальному праві»

Національний юридичний університет імені Ярослава Мудрого. > Університет > До Дня Європи та 75-річчя Ради Європи реалізовано двоетапний проєкт «Україна: глобус і локус» на платформі університетського курсу для магістрів «Міжнародні стандарти прав людини у кримінальному праві»

У межах «Європейського тижня» на платформі університетського курсу для магістрів «Міжнародні стандарти прав людини у кримінальному праві» реалізовано двоетапний проєкт «Україна: глобус і локус».

Перший офлайн етап проєкту був реалізований у партнерстві з київським Музеєм «Кам’яниця київського війта», за підтримки та у діалозі з його директоркою п. Оксаною Фісун. Зустріч у музеї, сфокусована на магдебурзькому праві як правовому джерелі, яке, серед інших, зароджувало на українських землях європейські традиції впорядкування соціальних відносин, зокрема, і в кримінально-правовій площині, а також прогулянка столичним Подолом, під час якої учасники екскурсії дізналися більше про замуровані в цеглинах зодчества приховані сенси часів розквіту магдебурзького права, сприяли глибокому осмисленню універсальності та локальності української правової спадщини та її розвитку в сучасних умовах.

Другий онлайн етап проєкту мав своїм центром зустріч зі спеціальним гостем курсу, проф. Олексієм Кресіним, завідувачем Центру порівняльного правознавства Інституту держави і права ім. В.М. Корецького НАН України, який представив увазі учасників лекцію «Історичний плюралізм в українському праві». Авторська лекція мала своїми акцентами осмислення впливу епохи модерну, з її бінарними опозиціями, на сучасне праворозуміння, і підкреслення тенденції плюральності, тиску якої не витримує ця модерна картина правового світу. Історично праву, що існувало на українських землях, був притаманний плюралізм, і зараз, на новому етапі розвитку, в умовах частково координованого хаосу, подібна плюральність, наявність колізійних правових норм, процедурних рішень може бути сенсом і формою існування складного, нестабільного, динамічного, з непростою системою ієрархій та гетерархій правових порядків, світу. 

Дискусія щодо автономії та універсальності права, релятивізму у праві, впливу екстенсивних факторів на розвиток права, значення його нормативності, осмислення моделей історіографії та їх вплив на праворозуміння, тло правового розмаїття, напруга конфліктності, недержавне право, глобальна конкуренція міжнародних організацій та роль держав у збереженні правопорядку – все це завдавало субверсивну тональність зустрічі і підштовхувало її учасниць та учасників до переосмислення багатьох складних сучасних правових світоглядних проблем.

#CrimHum