До дня Університету відбулася зустріч-лекція «Історичні аспекти Університету»

Національний юридичний університет імені Ярослава Мудрого. > Університет > До дня Університету відбулася зустріч-лекція «Історичні аспекти Університету»

17 листопада 2023 року в Університеті відбулася зустріч-лекція з істориком архітектури м.Харкова, спікером Максимом Розенфельдом на тему «Історичні аспекти Університету».

Відкрив захід перший проректор Університету Микола Кучерявенко, який зазначив: «Сьогодні ми започатковуємо новий бренд Університету – зустрічі-лекції з Максимом Розенфельдом. Сподіваюсь, що такі заходи стануть традиційними та будуть збирати ще більш широке коло студентів і викладачів».

Під час зустрічі зі студентами Максим Розенфельд розповів про історію виникнення Харкова, його розквіт як університетсько-наукового центру, майстерно вплітаючи в історичний контекст історію становлення Національного юридичного університету імені Ярослава Мудрого. Правдиві історії він міксував з байками та віртуозно тримав контакт із аудиторією.

Особливу увагу лектор приділив перспективам відновлення Харкова у повоєнний час, роботі та проєктам, які здійснюються вже з початку 2022 року у тісній співпраці експертів та міської влади з міжнародним архітектурним бюро «Foster+Partners» всесвітньо відомого архітектора Нормана Фостера. Стартові положення стратегії відновлення стосуються житла, транспорту, екологічного каркасу, а також історичної спадщини. За словами Максима, Харків майбутнього – це місто-фронтір. Це простір авангарду, простір де перевіряються нові рішення, нові підходи, нові прийоми, нові технології, нові стратегії в будь-якому питанні.

Студенти та викладачі із задоволенням ознайомились з історичними, і не тільки, фактами про рідне місто та Університет, де вони навчаються та працюють. Усі слухачі залишилися під враженням віртуального екскурсу.

Переглянути запис лекції можна за посиланням

Максим Розенфельд – харківський художник, дизайнер, викладач із 20-річним стажем, найбільш відомий своїми екскурсіями-моновиставами, входить до експертної робочої групи, що разом із фондом британського архітектора Нормана Фостера, працює над стартовими положеннями до оновленого генплану Харкова.