Національний юридичний університет імені Ярослава Мудрого. > Університет > До 100-річчя одного з фундаторів харківської школи кримінального права професора Марка Ігоровича Бажанова (30.12.1922-25.10.2001) в Університеті відбулася меморіальна конференція «Наукова спадщина професора М. І. Бажанова у дискурсі сучасності і майбуття»

До 100-річчя одного з фундаторів харківської школи кримінального права професора Марка Ігоровича Бажанова (30.12.1922-25.10.2001) в Університеті відбулася меморіальна конференція «Наукова спадщина професора М. І. Бажанова у дискурсі сучасності і майбуття».

Науковий і, водночас, глибоко душевний захід, присвячений пам’яті видатного професора, об’єднав учнів і колег Марка Ігоровича, які обговорювали його фундаментальний науковий доробок, ділилися спогадами про його життєвий та творчий шлях, аналізували спадковість в правових ідеях ученого.

Учасники та учасниці з різних куточків України, які мали щастя учитися у нього і співпрацювати з ним, сприймати його наукові ідеї, користатися його науково-практичними розробками, наголошували у своїх численних теплих виступах, що спадок професора в сфері доктрини кримінальної юстиції є неоціненним надбанням нашої науки, який багато в чому випереджав свій час. Спілкування Марка Ігоровича зі студентами, його робота в лекційному залі залишаються взірцем хисту справжнього професора, зразком ціннісно орієнтованого навчання, справжньої людяності. Енциклопедичність знань Марка Ігоровича та широка палітра наукових інтересів залишили для його послідовників багате джерело натхнення. Полемічні моменти нинішньої конференції доводили, що ті цінності діалогу, відкритої наукової дискусії, взаємоповаги і принциповості, які так цінував М. І. Бажанов, залишаються вагомими орієнтирами для сучасної наукової спільноти.

Відео заходу доступне за посиланням

З програмою заходу можна ознайомитися за посиланням

За результатами меморіальної конференції буде виданий збірник матеріалів.