Інститут прав людини та гуманітарного права імені Рауля Валленберга та Національний юридичний університет імені Ярослава Мудрого раді оголосити про початок програми наставництва для молодих дослідників і дослідниць у сфері бізнесу та прав людини в Україні.
Програма надасть учасникам/цям знання та навички щодо дослідницької методології і практичних підходів, їх застосовності до українського контексту, а також можливість краще інтегруватися в глобальний дискурс з бізнесу та прав людини та світову академічну спільноту. Ця програма має на меті сприяти міждисциплінарному мисленню та співпраці та буде актуальною для дослідників і дослідниць у галузі права, менеджменту, політології, досліджень сталого розвитку та інших галузей, що стосуються бізнесу і суспільства. У Програмі будуть розглянуті різні концептуальні перспективи, включно з взаємозв’язками між концентраціями бізнесу і права людини, відповідального ведення бізнесу, корпоративною стійкістю, ESG, корпоративною соціальною відповідальністю.
Програма відкрита для 20 молодих дослідників і дослідниць з України (аспірантів та науковців із досвідом дослідження у сфері бізнесу та прав людини не більше 3 років, а також правозахисників і правозахисниць та представників/ць громадських організацій, які проводять дослідження для цілей своєї роботи). Учасники й учасниці програми отримають наставництво від міжнародно визнаних імен у сфері бізнесу та прав людини.
Програма наставництва (червень 2024 – березень 2025) поєднує в собі самостійне навчання на основі матеріалів, наданих координаторами Програми, серію з 5 онлайн-практикумів з бізнесу та прав людини (2-2,5 години кожен) від відомих експертів/ок з бізнесу та прав людини, співпрацю в рамках невеликих дослідницьких груп (3-4 особи) з науковою підтримкою наставника/ці та поширення знань через подкасти про бізнес та права людини, семінари та інші заходи. Загальна кількість контактних годин становитиме близько 40 годин. Компонент самонавчання буде важливою частиною програми наставництва. Учасникам будуть запропоновані пакети для самостійного навчання залежно від того, на якому етапі їх шляху в сфері бізнесу та прав людини вони перебувають.
Кожен учасник/учасниця повинен підготувати фінальну дослідницьку роботу (індивідуальну чи спільну) з метою її подальшої публікації.
Учасники й учасниці, які виконають усі вимоги Програми (підготовка фінальної роботи, участь у семінарах, заходи з поширення інформації), будуть нагороджені дипломами Програми, виданими спільно Інститутом Рауля Валленберга та Національним юридичним університетом імені Ярослава Мудрого.
Щоб подати заявку на участь у програмі наставництва, надішліть, будь ласка, аплікаційну форму. Кінцевий термін подачі аплікаційної форми – 20 квітня 2024 року 23:59 за Київським часом. Учасників і учасниць буде оголошено до 15 травня. Програма наставництва проводитиметься англійською мовою, робочий рівень англійської для всіх учасників та учасниць є обов’язковим.
Участь у Програмі є безкоштовною.
Програма менторства є частиною проекту «Підтримка молодих дослідників і дослідниць для розвитку стійких бізнес-моделей в Україні», який реалізується Інститутом Рауля Валленберга (Швеція) у партнерстві з Національним юридичним університетом імені Ярослава Мудрого (Україна) та фінансується Шведським інститутом у рамках Програми «SI Baltic Sea Neighbourhood Programme – Special call Ukraine».
Координаторка Програми – Олена Уварова, к.ю.н., доцентка, Голова Міжнародної лабораторії бізнесу і прав людини, доцентка кафедри прав людини та юридичної методології Національного юридичного університету імені Ярослава Мудрого, MSCA4UKRAINE Postdoc, Вагенінгенського університету (Нідерланди), Спів-президентка Глобальної асоціації дослідників бізнесу і прав людини.
Міжнародний радник Програми – Раду Мареш, доцент Інституту прав людини Рауля Валленберга, директор науково-освітнього відділу та тематичний керівник напряму «Бізнес і права людини».
Асистентка Програми – Тамара Горбачевська, аспірантка спільної PhD програми Вагенінгенського університету (Нідерланди) та Національного університету імені Ярослава Мудрого.
У разі виникнення питань просимо звертатися до пані Тамари Горбачевської за емейлом: toma.gorbachevska@gmail.com.