27 травня відбулася Всеукраїнська науково-практична інтернет-конференція «Сучасне суспільство і наука: актуальні дослідження молодих науковців».
Конференція проводиться за підтримки ректорату та за ініціативою кафедри іноземних мов №1 з 2008 року. Цього року свої доповіді представили понад 80 аспірантів і науковців Національного юридичного університету імені Ярослава Мудрого, Національного технічного університету «Харківський політехнічний інститут», Харківського національного педагогічного університету імені Г.С. Сковороди, Харківського національного економічного університету імені Семена Кузнеця, Харківського національного університету імені В.Н. Каразіна, Національного фармацевтичного університету, Харківського національного університету радіоелектроніки, Національного аерокосмічного університету імені Н.Е. Жуковського «Харківський авіаційний інститут», Белгородського університету кооперації, економіки та права.
Напрямами роботи конференції стали:
- Актуальні проблеми сучасної юридичної науки.
- Розвиток держави, регіонів і підприємств: проблеми та перспективи.
- Мова і культура. Міжкультурна комунікація.
- Сучасні тенденції вищої освіті.
Учасниками конференції було представлено низку актуальних проблем та пріоритетів розвитку національної правової науки, реформування окремих наукових напрямів, розглянуто комплекс актуальних, теоретико-правових, концептуальних та прикладних питань становлення і трансформації суспільства, правових засад захисту прав, прогалин у правовому регулюванні суспільних відносин, міжкультурної комунікації, вищої освіти тощо, у тому числі: «Злочини проти атмосферного повітря як об’єкт кримінологічного аналізу»; «Роль цифрової економіки в розвитку країни»; «Право на возз’єднання сім’ї дітей-мігрантів у праві Європейського Союзу»; «Провокація кримінального правопорушення: етичний аспект»; «Проблеми накладення арешту на сільськогосподарську продукцію під час кримінальних проваджень»; «Інвестування в людський капітал як необхідна умова розвитку держави»; «Лінгвістична інтерференція та її вплив на вивчення іноземної мови»; «Міжкультурна комунікація та конфлікти в туризмі»; «Деякі психологічні та технічні труднощі дистанційного навчання» та інші.
Міжнародний обмін здобутками сучасної світової правничої науки, що в сучасному глобальному світі є необхідною передумовою для успішного і прогресивного розвитку національних правових систем, неможливий без вільного володіння іноземною мовою. Це посилює позиції і статус іноземної мови у якості невід’ємного компонента підготовки сучасного науковця до здійснення дослідницької роботи, а отже виникає потреба підвищення рівня та удосконалення системи мовної підготовки науковців-правників, максимального її спрямування на фахово-практичні потреби науково-дослідницької діяльності. Здійсненню цього завдання сприяє, у тому числі, і проведення подібних заходів, де учасники можуть продемонструвати рівень володіння іноземною мовою і поділитись результатами досліджень у сфері сучасної юридичної та інших суспільно важливих галузей науки. За матеріалами конференції буде опубліковано збірку наукових праць.