8 лютого в межах Міністерства з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій відновила свою роботу Міжвідомча комісія з питань застосування та реалізації норм міжнародного гуманітарного права в Україні, утворена відповідно до постанови Кабінету Міністрів від 26 квітня 2017 р. №329.
Засідання комісії відбулося під головуванням Віцепрем’єр-міністерки – Міністерки з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій України Ірини ВЕРЕЩУК. У засіданні брали участь члени комісії, відповідно до персонального складу, затвердженого наказом Мінреінтеграції № 30 від 02.02.2022, координатори робочих груп.
На засіданні затверджено регламент Комісії, координаторів та персональний склад чотирьох робочих груп:
- з питань захисту постраждалих унаслідок збройного конфлікту;
- з питань засобів і методів ведення війни;
- з питань захисту культурних цінностей;
- з питань проведення інформаційно-просвітницької діяльності про норми міжнародного гуманітарного права та їх дотримання.
Керівницею Робочої групи з питань захисту постраждалих внаслідок збройного конфлікту обрано доцентку кафедри міжнародного права, директорку Центру дослідження правових проблем перехідного правосуддя Університету Оксану СЕНАТОРОВУ. До складу Робочої групи увійшли директори департаментів МЗС, Міноборони МінТоТ, представники інших міністерств і відомств, Донецької і Луганської обдержадміністрацій, Моніторингової Місії ООН з прав людини в Україні, Офісу ООН з координації гуманітарної діяльності, Міжнародного Комітету Червоного Хреста, експерти громадських організацій, що займаються питаннями захисту осіб, постраждалих від конфлікту.
Робоча група у найближчий час займатиметься пріоритетними завданнями з розробки законопроєкту з надання гуманітарної допомоги у кризових ситуаціях, а також опрацювання законопроєкту стосовно конвалідації правочинів, недійсність яких пов’язана з їх укладенням на тимчасово окупованих територіях.
За словами Віцепрем’єр-міністерки Ірини Верещук, комісія може стати ефективним інструментом для напрацювання спільних рішень, забезпечення взаємодії органів державної влади, платформою для об’єднання їхніх зусиль та визначення шляхів і способів розв’язання проблемних питань, майданчиком співпраці українських інститутів громадянського суспільства, визначних науковців та представників міжнародних організацій.