uk0 800 311 777 - Служба підтримки вступника
uk0 800 311 777 - Служба підтримки вступника
v.v.bilous@nlu.edu.ua

Білоус Василь Васильович

Керівник Центру, кандидат юридичних наук, доцент, національний експерт Ради Європи в Україні в галузі криміналістики, військовослужбовець Збройних Сил УкраїниЦентр криміналістичних інновацій «intelligenТrident»

БІЛОУС Василь Васильович – громадянин України, народився 14 листопада 1975 р. в Україні у місті Біла Церква Київської області.

1991 року по завершенні навчання у Білоцерківській середній школі       № 4 вступив до Чернігівського юридичного технікуму, який закінчив з відзнакою 1994 р. за спеціальністю «Бюджетний облік для системи соціального забезпечення» та здобув кваліфікацію бухгалтера-фінансиста. Того ж року вступив до Національної юридичної академії України імені Ярослава Мудрого, яку закінчив з відзнакою 1999 р. за спеціальністю «Правознавство» та здобув кваліфікацію юриста.

1999 року вступив до аспірантури НЮАУ ім. Ярослава Мудрого. У червні 2004 р. захистив дисертацію на тему «Проблеми розслідування фіктивного підприємництва» та здобув науковий ступінь кандидата юридичних наук за спеціальністю 12.00.09 – кримінальний процес та криміналістика; судова експертиза; оперативно-розшукова діяльність. У листопаді 2012 р. здобув вчене звання доцента кафедри криміналістики.

Після закінчення аспірантури з жовтня 2002 р. за основним місцем роботи здійснював науково-педагогічну діяльність на посаді асистента, а з жовтня 2008 р. по лютий 2022 р. – доцента кафедри криміналістики Національного юридичного університету імені Ярослава Мудрого. З лютого 2004 р. по липень 2005 р. за сумісництвом брав участь у науковій роботі лабораторії «Використання сучасних досягнень науки і техніки у боротьбі зі злочинністю» Науково-дослідного інституту вивчення проблем злочинності імені академіка В. В. Сташиса Національної академії правових наук України на посаді молодшого наукового співробітника, а з 2006 р. по жовтень 2018 р. – старшого наукового співробітника. Автор більше 160  наукових праць.

Трудову діяльність за спеціальністю «Правознавство» розпочав за сумісництвом у березні 2000 р. З того часу суміщав навчання в аспірантурі та викладання в Університеті з роботою юрисконсульта одночасно декількох суб’єктів господарської діяльності, а з січня 2002 р. по лютий 2022 р. здійснював приватну підприємницьку діяльність з надання юридичних послуг. З жовтня 2007 р. по лютий 2022 р. надавав професійну правничу допомогу як адвокат.

У 2002 – 2006 р.р. на громадських засадах працював помічником-консультантом народного депутата України.

З метою забезпечення невпинного розвитку криміналістики як науки, навчальної дисципліни та галузі правозастосовної практики на інноваційних засадах у відповідь на неспровоковану збройну агресію рф проти України на початку 2014 р. створив Центр криміналістичних інновацій «intelligenTrident». Досягнення вагомих результатів діяльності у секторі безпеки та оборони дозволило у червні 2023 р. формалізувати Центр в якості самостійного структурного підрозділу Національного юридичного університету імені Ярослава Мудрого та здобути індивідуальні та колективні відзнаки командувача Оперативного угруповання військ «Харків».

У березні 2016 р. упровадив аерозйомку із застосуванням власних безпілотних літальних апаратів мультироторного типу при провадженні слідчих (розшукових) дій у навчальний курс криміналістики.

З жовтня 2017 р. по жовтень 2019 р. на громадських засадах працював членом Громадської ради при Національному агентстві України з питань виявлення, розшуку та управління активами, одержаними від корупційних та інших злочинів.

У червні 2021 р. започаткував проведення щорічного конкурсу студентських/курсантських наукових робіт з криміналістики з комплексним (моральним і матеріальним) відзначенням власним коштом вагомих наукових здобутків його переможців.

У серпні 2021 р. організував підписання Меморандуму про співробітництво між Національним юридичним університетом імені Ярослава Мудрого та Національним технічним університетом «Харківський політехнічний інститут» та проєктне навчання на виконання Меморандуму.

Розробив Мобільний комплекс техніко-криміналістичного забезпечення «intelligenTrident» та забезпечив його комплектування сучасними науково-технічними засобами з метою реалізації проєкту Еразмус+CRIMHUM «Модернізація магістерських програм для майбутніх суддів, прокурорів, слідчих з урахуванням європейських стандартів з прав людини» й упровадження комплексу в навчальний курс криміналістики.

На початку 2022 р. здобув статус національного експерта Ради Європи в Україні в галузі криміналістики, розробив навчальний онлайн-курс «Застосування керозйомки під час огляду місця події при розслідуванні воєнних злочинів» для Державного бюро розслідувань та заснував загін аерокриміналістів «Сокіл» для надання органам досудового розслідування практичної допомоги з аерозйомки та аеросканування під час досудового розслідування воєнних злочинів у процесуальному статусі спеціалістів. Вперше в Україні впровадив метод сферичного аеропанорамування місця вчинення воєнного злочину у криміналістичну практику та службову діяльність Сил безпеки і оборони України. Особисто забезпечив виготовлення інноваційних цифрових доказів у низці резонансних кримінальних проваджень про воєнні злочини, вчинені на території м. Харкова та Харківської області. Розробив методологічну основу та впровадив регулярні вишколи із застосування БпЛА для службовців сектору безпеки і оборони України, судових експертів та здобувачів вищої юридичної освіти, реабілітації ветеранів війни.

У червні 2022 р. виступив ініціатором, співорганізатором та модератором науково-практичної конференції «Проблематика документального оформлення, визначення шкоди та відшкодування збитків, завданих Україні та її громадянам внаслідок збройної агресії Російської Федерації», підготував пам’ятку щодо фото-відеофіксування шкоди, завданої внаслідок збройної агресії Російської Федерації та виготовив навчально-методичний відеофільм «Фото-відеофікування шкоди, завданої внаслідок збройної агресії Російської Федерації».

У жовтні 2023 р. виступив співорганізатором Центру координації роботизованих систем, спрямованого на консолідацію громадянського суспільства, наукового і виробничого потенціалу України навколо матеріально-технічного забезпечення і фахової підготовки операторів дистанційно керованих та автоматизованих літальних, наземних, надводних та підводних апаратів для Сил безпеки і оборони України.

З лютого 2022 р. по теперішній час – солдат-доброволець Збройних Сил України, відзначений за особистий внесок у боротьбу за незалежність, суверенітет, територіальну цілісність і демократичний устрій України: пам’ятною медаллю «За оборону міста-героя Харків» Угруповання військ «Харків» (2022), нагрудним знаком «За зразкову службу» Міністерства оборони України (2022), пам’ятною медаллю Головнокомандувача Збройних Сил Республіки Литва (2022), нагрудним знаком «Ветеран війни – учасник бойових дій» Міністерства оборони України (2023), пам’ятною медаллю «За патріотизм та співпрацю» 5 Слобожанської бригади Національної гвардії України (2023), подякою начальника Військово-юридичного інституту Національного юридичного університету імені Ярослава Мудрого (2021), подякою Міжнародного комітету захисту прав людини (2021), грамотою начальника Військово-юридичного інституту Національного юридичного університету імені Ярослава Мудрого (2022), Подякою ректора Національного юридичного університету імені Ярослава Мудрого (2022), подякою начальника Харківського гарнізону (2022), грамотою командира 5 Слобожанської бригади Національної гвардії України (2022), подякою Харківського міського голови (2022), подякою командувача Оперативного угруповання військ «Харків» (2023), подякою керівника Харківської обласної прокуратури (2023).