На Факультеті слідчої та детективної діяльності відбувся третій вебінар в межах освітнього проєкту «Детективні студії». Старший детектив Національного антикорупційного бюро України Станіслав ознайомив студентів з інноваційною тактикою проведення допитів у кримінальних провадженнях про топкорупцію — процесуальним інтерв’ю.
Зауважено, що радянські практики «вибивання» свідчень, шантажу і тортур залишилися в минулому. Зараз популяризується нова філософія ведення допитів заснована на довірі, обміні інформацією, емпатії, використанні психологічних методик вивчення особистості та поведінки людини за зовнішніми проявами, підсвідомими жестами, неоднозначними висловлюваннями.
«Необхідність використання методу процесуального інтерв’ю зумовлена упровадженням нових практик щодо допиту, покликаного зібрати повну і правдиву інформацію про подію та обставини вчинення корупційного кримінального правопорушення, особу підозрюваного, а також виявити раніше невідомі слідству факти. Процесуальне інтерв’ю сприяє налагодженню комунікації і довіри між детективом та свідками чи підозрюваними, виключає тиск, погрози і шантаж, передбачає повну відеофіксацію, дозволяє уникати розповсюджених помилок при проведенні досудового розслідування», — зазначив старший детектив НАБУ Станіслав.
Повідомлялося про використання НЛП та емпатії під час процесуального інтерв’ю, наголошувалось на необхідності створення доброзичливої атмосфери для спілкування, психологічного налаштування підозрюваних розкрити правдиву інформацію і раніше невідомі слідству факти. Разом з тим, підозрюваним і свідкам, які намагаються ввести в оману органи слідства, повідомляють неправдиву інформацію, робиться попередження про кримінальну відповідальність за дачу завідомо неправдивих показань.
Зроблено висновок про ефективність використання цього методу порівняно з класичним допитом і шаблонним мисленням працівників слідчих підрозділів.
На завершення, допитливі студенти поставили старшому детективу Станіславу низку запитань і подякували за проведене заняття.