До складу делегації увійшли начальник Інституту порівняльних правових досліджень Міністерства оборони США капітан Ян Векслер, директорка європейських регіональних програм Інституту Сандра О’Герн, представник Інституту з питань розвитку інституційної спроможності у Європейському регіоні Джозеф Оренштейн і офіцер Інституту з питань міжнародних операцій лейтенант-коммандер Карл Мюллер.
Гості взяли участь у роботі круглого столу «Вдосконалення викладання міжнародного гуманітарного права та права прав людини для військовослужбовців Збройних сил України», організованого Університетом. Захід відкрив ректор Університету Анатолій Гетьман: «Тема круглого столу є надзвичайно актуальною для України в умовах воєнних дій на Сході нашої держави. Проведення операції Об’єднаних сил та протидія військовій агресії з боку Російської Федерації вимагають неухильного додержання міжнародного гуманітарного права і права прав людини в умовах військового конфлікту. Важливим для України є вивчення кращих світових практик і міжнародного досвіду в цій сфері, особливо стандартів НАТО. Інтеграція України до північноатлантичної спільноти здійснюється у тісному партнерстві зі Сполученими Штатами Америки. З огляду на це особливо цінною є участь у заході Європейського командування Збройних Сил Сполучених Штатів Америки в межах їхнього візиту до Національного юридичного університету імені Ярослава Мудрого у контексті ініціатив України щодо співпраці для забезпечення безпеки».
«Наш Університет має давню історію співробітництва з Інститутом порівняльних правових досліджень Міністерства Оборони США. До 2004 року в межах цієї співпраці співробітники інституту щорічно проводили семінар для студентів на теми: «Правові аспекти миротворчих операцій», «Право та боротьба з тероризмом», «Процес військового трибуналу», «Права людини» та деякі інші. За роки співробітництва їхні лекції прослухали близько 500 студентів. Ми сподіваємося, що його відродження буде таким само активним і плідним» – наголосив Анатолій Гетьман.
Голова делегації Ян Векслер розповів про діяльність Інституту порівняльних правових досліджень Міністерства оборони Сполучених штатів Америки, на який покладено завдання допомагати іншим країнам в питаннях впровадження гуманітарного права. Пан Векслер також подякував Університету за теплу зустріч і додав, що за матеріально-технічним і освітньо-науковим потенціалом Університет не поступається навчальним закладам США.
У межах робочої частини круглого столу Центр перехідного правосуддя (RCTJ) Національного юридичного університету імені Ярослава Мудрого презентувала його директорка Оксана Сенаторова. Професорка кафедри права Європейського Союзу Тетяна Комарова проаналізувала досвід вишу в проведенні тренінгів. З доповіддю про механізми протидії російській дезінформації виступила директорка з досліджень Європейської експертної асоціації, віце-президент Асоціації випускників Університету Марія Авдєєва. Заступник начальника Військово-юридичного інституту Олександр Бабарицький окреслив особливості освітніх програм інституту в частині викладання права прав людини та МГП. На заході виступили Постійний представник Президента України в АР Крим Антон Кориневич, тво директора Департаменту юридичного забезпечення Міністерства оборони України Кирило Ганкевич, начальник 2-го відділу центру воєнно-наукової інформації Центрального науково-дослідного інституту Збройних Сил України Олексій Ноздрачов, представник Міжнародної організації CIVIC (Center for Civilians in Conflict) Сергій Дьома, випускниця ВЮІ, національний експерт донбаської регіональної ради з питань реформи правосуддя Людмила Волкова, випускник ВЮІ, колишній Голова Сумської ОДА Роман Грищенко.
Гості ознайомились із матеріальною базою Університету.
За результатами перемовин було досягнуто конкретних домовленостей про започаткування спільних освітніх проєктів на базі Військово-юридичного інституту нашого Університету із залученням університетського Центру перехідного правосуддя.