Захід організований у рамках Тижня з бізнесу і прав людини за ініціативою Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини, за підтримки проєкту Ради Європи “Внутрішнє переміщення в Україні: розробка тривалих рішень. Фаза ІІ”.
Круглий стіл включав у себе дві дискусійні сесії. Перша була присвячена політикам і стандартам відповідальної бізнес-поведінки. Оскільки круглий стіл проходив напередодні 10-річчя з дня, коли Радою ООН з прав людини було схвалено Керівні принципи ООН з бізнесу і прав людини, учасники й учасниці дискусійної сесії обговорили зміни, які відбулися у корпоративній поведінці й корпоративній повазі до прав людини за останні 10 років. В обговоренні взяли участь Беата Фарачик, Президентка Польського інституту з прав людини і бізнесу, Співзасновниця Регіональної асоціації з бізнесу і прав людини в Центральній і Східній Європі (Польща), Йерней Чернич, професор з прав людини, Новий Університет, співзасновник Регіональної асоціації з бізнесу і прав (Словенія), Максім Белінгері, Менеджер з прав людини, L’OREAL (Франція), Даніелла Памплона, професорка Католицького університету Парани, заступниця голови Латиноамериканського відділення Глобальної асоціації дослідників у сфері бізнесу і прав людини (Бразилія).
Своє бачення змін в поведінці українських компаній презентували Ольга Бойко, Координаторка комітету промислової екології та сталого розвитку, Європейська бізнес асоціація, Марина Купчук, Національний контактний пункт ОЕСР, Міністерство економіки України, Ірина Федорович, експертка Індексу корпоративної рівності, директорка ГО “Центр “Соціальна дія”“, співголова координаційної ради Коаліції з протидії дискримінації в Україні, Дар’я Нагаївська, експертка Індексу корпоративної рівності, менеджерка проєктів ХГНО “Сучасна жінка”. Модерувала дискусію Олена Уварова, голова Міжнародної лабораторії бізнесу і прав людини Національного юридичного університету імені Ярослава Мудрого. Також до обговорення доєднався Ніколай Сондербай, Старший радник з питань демократії і прав людини, ПРООН в Україні.
Друга дискусійна сесія була присвячена питанням корпоративної поваги до прав людини в часи конфлікту і внутрішнього переміщення. Її відкрила Ганна Христова, керівниця Проєкту Ради Європи “Внутрішнє переміщення в Україні: розробка тривалих рішень. ІІ фаза”.
Участь в обговоренні взяли Тара Ван Ху, викладачка Школи права і прав людини Університету Ессекса, ключова експертка проєкту Ессекса з бізнесу і прав людини, Співголова Глобальної асоціації дослідників у сфері бізнесу і прав людини (Великобританія), Злата Костюк, фахівчиня з корпоративної соціальної відповідальності “Ашан” (Україна), Сініша Мілатович, B+HR Asia, ПРООН, Ніколас Каррілло-Сантареллі, лектор і дослідник з міжнародного права в Університеті La Sabana (Колумбія).
Модерувала дискусію Олена Луньова, менеджерка з адвокації Центру прав людини ZMINA, членкиня Робочої групи з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій Комісії з питань правової реформи в Україні.
За результатами обговорення готується резолюція заходу, яка буде оприлюднена наступного тижня.
Олена Уварова