Національний юридичний університет імені Ярослава Мудрого. > Без рубрики > У Вестмінстерському Палаці, Лондон, Великобританія, пройшов Парламентський захід з Українських юридичних досліджень та нетворкінгу: Відбудова та репарації в Україні

У Вестмінстерському Палаці, Лондон, Великобританія, пройшов Парламентський захід з Українських юридичних досліджень та нетворкінгу: Відбудова та репарації в Україні. Брифінг проводився Університетом Едж Гілл у співпраці з Центром міжнародних справ та національної безпеки Палати Громад Парламенту Великобританії, а також за участі вчених Національного юридичного університету України імені Ярослава Мудрого.

Співпраця з українськими науковцями покликана привнести їх дослідницький погляд на ключові міжнародно-правові питання, донести їх голос до Парламенту, щоб висловити своє унікальне розуміння проблем, з якими стикається Україна.

Захід відкрив проректор, проф. Юрій Барабаш, онлайн, з Харкова, окресливши перспективи програми партнерства між університетами, а також конституційні виклики в сучасній Україні. Доповідали доц. Олена Чуб про захист конституційних прав в Україні воєнного часу, доц. Оксана Сенаторова про міжнародно-правові наслідки війни, санкції та відновлення України, спеціальний трибунал у справах про агресію.

Учасники Літньої Школи Едж Гілл з НЮУ взяли участь у круглих столах з конституційного права і прав людини, системи українського кримінального правосуддя, міжнародної відповідальності, відновлення і безпеки.

Університет Edge Hill є побратимом Національного юридичного університету імені Ярослава Мудрого. У рамках цього побратимства університети проводять спільну програму досліджень. Координатором взаємодії є доцент кафедри конституційного права України Олена Чуб.

Це партнерство є частиною загальнобританського проекту, спрямованого на продовження співпраці між академічними колами Великобританії та України.