В Університеті в режимі онлайн проведено Всеукраїнський урок «Права людини у сучасному світі” для школярів
Організатори: наукова бібліотека, кафедра міжнародного права, Юридична клініка, Центр рекрутингу, маркетингу та комунікацій
Захід відкрив декан факультету адвокатури Костянтин СОЛЯННІК, який підкреслив, що в Університеті стало традицією щорічне проведення заходів до Міжнародного дня прав людини, на яких основна увага приділяється пропагуванню прав людини. Крім цього, він ознайомив старшокласників з перевагами та перспективами юридичної професії, умовами вступу і особливостями навчання у Національному юридичному університеті імені Ярослава Мудрого.
З доповідями-презентаціями виступили завідувач кафедри міжнародного права Володимир СТЕШЕНКО (Загальні положення про правовий захист прав дітей та підлітків) і студентки Юридичної клініки Ярослава ПОНОМАР і Катерина КУЦ (Хочу бути юристом! Світ юридичних професій, навчання, переваги та труднощі)
Онлайн зустріч модерували завідувач кафедри міжнародного права Володимир СТЕШЕНКО та завідувачка відділу наукової бібліотеки Ірина БОВА.
Всеукраїнський урок об’єднав старшокласників Балаклії, Волинської області, Генічеська, Донецької селищної ради Ізюмського району, Запорізької області, Києва, Маріуполя, смт Немішаєве Київської області, Одеси, Скадовська, Старобільська, Тернополя, Тростянця, Харкова тощо
Упродовж тижня шкільну аудиторію залучали до активної участі в правовому флешмобі. У сучасному open spase бібліотеки проводилися інтерактивні уроки, лекції присвячені правам людини, дитини з демонстрацією відео, презентацій, проведенням вікторин. Тим самим школярів залучали до активної участі в обговоренні правових питань.
Доцентка кафедри міжнародного права Вікторія ГАЛАН виступила організатором виїзного правового шкільного флешмобу. Змістовні доповіді студентів Університету та презентаційні матеріали сприяли підвищенню правової свідомості та культури старшокласників Харкова, Куп’янського району, Черкаської області, Дніпропетровської області.
Поінформованості школярів щодо їхніх прав і обов’язків, можливостей сприяли експрес-виставки, книжкові експозиції, перегляди літератури, які протягом тижня експонувалися в читальних залах наукової бібліотеки.
Щодня для учнів проводились оглядові екскурсії науковою бібліотекою та музеєм криміналістики. Старшокласники побачили на власні очі сучасний і комфортний бібліотечний простір, умови навчання, відпочинку та творчого розвитку студентів.
Профорієнтаційна діяльність – це чудова нагода відкрити старшокласникам нові можливості юридичної професії, познайомитись з майбутніми абітурієнтами, налагодити нові партнерські зв’язки зі школами. Тож, чекаємо на нових абітурієнтів, а згодом і першокурсників!