25-28 січня 2024 року у Чернівцях пройшли навчальні офлайн заходи, в межах програми «NLU together forever», для студентів Національного юридичного університету імені Ярослава Мудрого з дисципліни «Судова медицина та психіатрія», організовані кафедрою криміналістики Національного юридичного університету імені Ярослава Мудрого та Чернівецьким обласним бюро судово-медичної експертизи МОЗ України (начальником бюро, професором Віктором Бачинським).
В перший день, 25 січня, до Чернівців прибули 25 студентів нашого Університету (представники факультету прокуратури, слідчої та детективної діяльності, приватного права та підприємництва) із різних міст України: Харкова, Києва, Дніпра, Полтави, Запоріжжя, Житомира та Вінниці. Відбулась організаційна зустріч студентів з доцентом кафедри криміналістики, к. м. н. Владиславом Бондаренком, під час якої були висвітлені мета та план заходів, локації проведення занять, враховані побажання студентів та сформульовані кінцеві цілі зустрічі.
26 січня в аудиторії Буковинського державного медичного університету пройшли навчальні лекції, тренінги та практичні заняття з використанням симуляційних та мультимедійних технологій. Студенти навчались правильно формулювати питання для призначення судово-медичної експертизи, оцінювати ступінь тяжкості тілесних ушкоджень, правильно оцінювати підсумки судово-медичної експертизи та ознайомились з алгоритмом проведення судово-медичної експертизи живих осіб та правилами оформлення висновку експерта. Окрема тема занять була присвячена слідчому експерименту та доцільності залучення судово-медичного експерта до його проведення. Студенти відтворювали обставини подій за тілесними ушкодженнями та визначали механізм їх спричинення. Гостем заходу була лікар судово-психіатричній експерт вищої кваліфікаційної категорії Чернівецької філії ДУ «Інститут судової психіатрії МОЗ України» Наталя Пліхта, яка прочитала лекцію на тему: «Особливості проведення судово-психіатричної експертизи в кримінальному та цивільному процесі», яка супроводжувалась цікавими прикладами з особистої практики. Студенти отримали відповіді з питань призначення та проведення судово-психіатричної експертизи, правил оформлення висновку експерта, питань неосудності та недієздатності особи, примусових заходів медичного характеру та інших.
Третій день зустрічі, 27 січня, відбувся на базі Чернівецького обласного бюро судово-медичної експертизи і був присвячений судово-медичній експертизі трупа. Лікарі судово-медичні експерти Павло Кишкан та Владислав Бондаренко провели демонстраційні розтини осіб з мінно-вибуховими та вогнепальними травмами, підозрою на отруєння, гіпертонічною хворобою та цукровим діабетом. Гостем заходу став лікар судово-медичний експерт Чернівецького обласного бюро судово-медичної експертизи, доктор філософії Павло Кишкан, який ознайомив студентів з матеріалами власних наукових досліджень у галузі комп’ютерного 3D-моделювання травматичних ушкоджень та знарядь травми за допомогою програми «3dx Max». В аудиторії кафедри судової медицини Буковинського державного медичного університету вчений розповів про можливості та переваги використання даного методу на практиці та поділився своїм практичним досвідом роботи в галузі судово-медичної експертизи.
Останній день заходу, 28 січня, був присвячений екскурсійній програмі, в рамках якої студентам було організовано ексклюзивну екскурсію «Підземні Чернівці», за участю професійних спелеологів. Після екскурсії студенти з викладачем підвели підсумки зустрічі та подякували всім організаторам за надану можливість бути учасниками запропонованих заходів.
Кафедра криміналістики Національного юридичного університету імені Ярослава Мудрого вдячна всім студентам, які виявили бажання та приїхали до Чернівців, щоб відвідати навчальні заходи, які, сподіваємося, всім сподобалися. Така зустріч залишиться в пам’яті на довгі роки та стане черговою сторінкою багаторічної історії нашого юридичного Університету.