Національний юридичний університет імені Ярослава Мудрого. > Університет > Завершилася історія тривалістю у 8 років: колектив авторів презентував 4 том Великої української юридичної енциклопедії «Конституційне право»

Вчора відбулася презентація 4 тому Великої української юридичної енциклопедії «Конституційне право» відразу на трьох майданчиках – в Національному юридичному університеті імені Ярослава Мудрого, Інституті держави і права імені В. М. Корецького та Львівському національному університеті імені Івана Франка у змішаному форматі.

З вітальним словом виступив ректор Національного юридичного університету імені Ярослава Мудрого, академік НАПрН України, доктор юридичних наук, професор Анатолій Гетьман.

Відкрили захід голова редакційної колегії видання, академік-секретар відділення державно-правових наук і міжнародного права НАПрН України, проректор з науково-педагогічної роботи та стратегічного розвитку Національного юридичного університету імені Ярослава Мудрого, член-кореспондент НАПрН України, доктор юридичних наук, професор Юрій Барабаш та заступник голови, директор Інституту держави і права імені В. М. Корецького НАН України, віцепрезидент НАПрН України, академік НАПрН України, доктор юридичних наук, професор Олександр Скрипнюк.

Презентоване видання є першим в Україні систематизованим зведенням сучасних енциклопедичних знань про ключові поняття, концепції та доктрини конституційного права як основи національного права.

Як зазначив Юрій Барабаш – авторський колектив тому складається з 67 науковців. До підготовки видання були залучені представники всіх провідних правничих шкіл України, а також науковці, які працюють суддями Конституційного Суду України, Верховного Суду, займають відповідальні посади в інших органах державної влади.

Автори не тільки представили свої правничі школи, але і дали можливість читачеві побачити багатоманіття поглядів на основні конституційні процеси, явища та інститути. З останньою метою був складений глосарій в спосіб, що дозволив продемонструвати різні підходи. Всього в енциклопедії представлені статті стосовно 247 понять (інститутів) загальним обсягом більше 86 друк.арк.

Крім того в енциклопедії ви можете побачити низку дуже цікавих інноваційних статей, присвячених континуїтету, принципу солідарності, сутнісному змісту прав людини, судовому активізму, юридичним позиціям Конституційного Суду України та ін.

Ознайомитися зі змістом унікального видання та замовити його можна на сайті видавництва Право