Національний юридичний університет імені Ярослава Мудрого. > Університет > Запрошуємо до участі у круглому столі: «Належна обачність з корпоративної сталості: поворотна зміна в ЄС та її вплив на бізнес в Україні»

24 травня 2024 року є датою остаточного затвердження Директиви ЄС з належної обачності щодо корпоративної сталості (Corporate Sustainability Due Diligence Directive). Однак увага національних урядів, бізнес-спільноти, науковців, правозахисних і громадських організацій – не тільки в ЄС, але й в усьому світі – вже давно прикута до цього документу, оскільки він представляє собою поворотний момент: належна обачність з прав людини і навколишнього середовища стає обов’язковою для великих компаній в ЄС, у тому числі для їх ланцюгів діяльності.

Ці зміни є актуальними для України не тільки у світлі євроінтеграційних процесів, але й у зв’язку із тим, що українські компанії вже зараз входять до ланцюгів діяльності європейського бізнесу, а також через значний вплив Директиви на те, якими є очікування інвесторів від відповідального бізнесу. Крім того, прямі посилання на належну обачність щодо корпоративної сталості є документах з відновлення України. Окрема увага в Директиві приділяється веденню бізнесу на територіях, уражених конфліктом.

Національний юридичний університет імені Ярослава Мудрого у партнерстві з Міністерством економіки України, Державним торговельно-економічним університетом і Ресурсний центром з бізнесу і прав людини запрошує взяти участь в Круглому столі «Належна обачність з корпоративної сталості: поворотна зміна в ЄС та її вплив на бізнес в Україні». Захід проводиться за підтримки проєкту Horizon Europe Rebalance (#101061342).

Круглий стіл відбудеться 30 травня 2024 року, 13.00 – 15.30 за Київським часом, в Київському торгово-економічному університеті. Можлива участь оффлайн і онлайн.

Обговорення відбудеться у змішаному форматі (Київ і онлайн). Будь-ласка, зазначте, в якому форматі Ви бажаєте взяти участь у реєстраційній формі.

Учасники й учасниці, які прийматимуть участь у обговоренні особисто, отримають інформацію про місце проведення напередодні проведення заходу з міркувань безпеки.

Програма заходу включатиме обговорення таких питань:

• Основні положення Директиви ЄС з належної обачності щодо корпоративної сталості та порядок її імплементації. Які зміни вже зумовила Директива і чи готовий бізнес, в ЄС і поза ЄС, до цих змін?
  • Як Програми відновлення України пов’язані з належною обачністю щодо корпоративної сталості і як Україна може посилити позиції українського бізнесу?
  • Яким є перелік базових питань щодо належної обачності в умовах війни і післявоєнної відбудови?
  • Чи має Директива потенціал вплинути на стан верховенства права в країні?