Національний юридичний університет імені Ярослава Мудрого. > Університет > У Національному юридичному університеті імені Ярослава Мудрого відбулося виїзне засідання Тимчасової спеціальної комісії Верховної Ради України

У адміністративному корпусі Національного юридичного університету імені Ярослава Мудрого відбулося виїзне засідання Тимчасової спеціальної комісії Верховної Ради України з питань міжнародного гуманітарного права в умовах збройної агресії Російської Федерації проти України.

Голова Комісії – випускник Університету, Народний депутат України 9-го скликання Олександр Бакумов. Комісія обговорила нагальні питання, що стосуються виявлення, фіксації та розслідування воєнних злочинів, вчинених колаборантами держави-агресора, здійснення розміновування територій, дотримання та захист прав осіб, які перебувають у районі ведення бойових дій та на тимчасово окупованих територіях тощо.

Ректор Університету Анатолій Гетьман розпочав засідання з вступної промови та зауважив, що це засідання є важливим кроком на шляху до відновлення правосуддя та забезпечення справедливості. Він наголосив на тому, що українське суспільство має дотримуватися міжнародних норм та стандартів у гуманітарній сфері та зробити все можливе для захисту своїх громадян.

У засіданні також брали участь міністр юстиції України Денис Малюська, заступник начальника Департаменту протидії злочинам, вчиненим в умовах збройного конфлікту Офісу Генерального прокурора Юрій Рудь, керівник Харківської обласної прокуратури Олександр Фільчаков, заступник начальника управління організації розслідування злочинів, учинених в умовах збройного конфлікту Головного слідчого управління Національної поліції України Дмитро Шевчук та народні депутати.

Під час засідання виступили представники влади та правоохоронних органів, які відповідають за здійснення заходів щодо відстоювання міжнародного гуманітарного права та захисту прав людей, які перебувають в районі бойових дій та на тимчасово окупованих територіях. Присутні також обговорили питання співпраці та координації між владою та правоохоронними органами для забезпечення ефективної дії у цих напрямках.