Національний юридичний університет імені Ярослава Мудрого. > Університет > Викладачі Університету взяли участь у міжнародній конференції «Злочини соціалістичної держави та постсоціалістичні правові реакції у Східній Європі»

7 травня 2024 року викладачі нашого Університету – професор, завідувач кафедри міжнародного права Володимир Стешенко і доцент кафедри конституційного права України Євгеній Ткаченко взяли участь у міжнародній конференції «Злочини соціалістичної держави та постсоціалістичні правові реакції у Східній Європі».

Конференція відбулася у місті Регенсбург (Німеччина) і була організована Інститутом східноєвропейського права (Institut für Ostrecht), який є потужним європейським аналітичним центром, з яким наш Університет має тривалі партнерські відносини.

Доповіді англійською мовою професора Володимира Стешенка («Demythologizing the Russian-Soviet narratives») і доцента Євгенія Ткаченка («Restorative (rehabilitative) justice in Ukraine in the context of protection of the rights of the Crimean Tatar people in Ukraine») викликали значний інтерес і професійну дискусію серед учасників конференції.

Конференція є стартовим заходом в рамках реалізації дослідницького проєкту «Відновне правосуддя в Україні: (не)подолання радянських державних злочинів з 1991 року до сьогодні», що фінансується Німецьким фондом дослідження проблем миру. За результатами реалізації проєкту планується опублікування колективної монографії.