Національний юридичний університет імені Ярослава Мудрого. > Університет > Вшанування пам’яті професора Миколи Миколайовича Бокаріуса – до 125-річчя від Дня народження видатного українського вченого, педагога, судового медика та криміналіста

28 червня 2024 року, з нагоди 125-річчя від дня народження Миколи Миколайовича, колективи кафедри криміналістики Національного юридичного університету імені Ярослава Мудрого, кафедри судової медицини, медичного правознавства ім. засл. проф. М. С. Бокаріуса і кафедри анатомії людини, клінічної анатомії та оперативної хірургії Харківського національного медичного університету вшанували пам’ять видатного вітчизняного вченого, талановитого педагога Миколи Миколайовича Бокаріуса (28.06.1899 – 02.11.1966).

У знак шани до Видатного науковця та педагога, співробітники кафедри криміналістики (проф. Віктор Шевчук, доц. Ігор Борисенко, доц. Олег Булулуков, доц. Олександр Курман, доц. Геннадій Чорний, ас. Василь Баранчук, ас. Ярослав Мишков) разом зі співробітниками кафедри судової медицини, медичного правознавства ім. засл. проф. М.С. Бокаріуса та кафедри анатомії людини, клінічної анатомії та оперативної хірургії (проф. Олександром Дунаєв, доц. Павло Леонтьєв, доц. В’ячеслав Сокол, доц. Роман Сухоносов) відвідали місце поховання Миколи Миколайовича Бокаріуса на цвинтарі № 2 м.  Харкова, розташованого по  вул. Пушкінській. Науковці кафедр поклали квіти до могили Миколи Миколайовича Бокаріуса, де він похований поруч з батьком Миколою Сергійовичем Бокаріусом.

Микола Миколайович Бокаріус – видатна постать у сфері криміналістики та судової медицини, його наукові здобутки мають важливе значення для дослідження та розвитку судової медицини та криміналістики, а саме: судово-медичної травматології, дослідження вогнепальних ушкоджень, трупних явищ та давності смерті, ідентифікації об’єктів експертизи та розроблення методик судово-медичних і криміналістичних досліджень.

Він є автором близько 200 наукових праць, обіймав посаду проректора з навчальної роботи Харківського медичного інституту, викладав у Харківському юридичному інституті (сучасна назва «Національний юридичний університет імені Ярослава Мудрого»), де обіймав посаду завідувача кафедри криміналістики (1939-1941), в Інституті вдосконалення лікарів і на юридичних курсах. У 1948 р. вчений заснував Харківське товариство судових медиків та криміналістів і був його незмінним головою.

Ми шануємо пам’ять Миколи Миколайовича Бокаріуса й завжди будемо вдячні за його вагомий внесок у судову медицину та криміналістику.