uk0 800 311 777 - Служба підтримки вступника
uk0 800 311 777 - Служба підтримки вступника

Воркшоп “Цифрові речі та віртуальні активи: українська та європейська практика”

Національний юридичний університет імені Ярослава Мудрого. > Університет > Воркшоп “Цифрові речі та віртуальні активи: українська та європейська практика”

28 та 29 листопада 2024 року відбувся воркшоп “Цифрові речі та віртуальні активи: українська та європейська практика”, організований Центром права, етики та цифрових технологій Національного юридичного університету імені Ярослава Мудрого та громадською організацією “Цивілістична платформа”. Захід зібрав провідних українських експертів у сфері цифрового права, практиків і науковців для обговорення актуальних викликів у регулюванні цифрових речей і віртуальних активів.

Програма заходу охопила такі ключові питання, як цивільно-правове регулювання цифрових речей в Україні та ЄС, класифікація та оборотоздатність віртуальних активів, правові аспекти NFT та криптовалют.

Воркшоп відкрили та модерували Інна Спасибо-Фатєєва, докторка юридичних наук, професорка, голова ГО «Цивілістична платформа», та Юлія Размєтаєва, кандидатка юридичних наук, керівниця Центру права, етики та цифрових технологій НЮУ ім. Ярослава Мудрого.

Перший день заходу був присвячений концептуальним засадам цифрових речей. Іван Калаур, доктор юридичних наук, народний депутат України, висвітлив тему “Концепт «цифрової речі» в цивільному законодавстві України”. Роман Майданик, доктор юридичних наук, професор КНУ ім. Тараса Шевченка, розповів про види та оборотоздатність цифрових речей. Наталія Філатова-Білоус, кандидатка юридичних наук, адвокатка, проаналізувала проблему “Захисту прав на цифрові речі”. Сергій Глотов, доктор філософії, адвокат, представив концептуальні засади цифрових послуг за законодавством ЄС. Дмитро Ніколаєвський, головний юрист Міністерства цифрової трансформації України, розкрив проблематику класифікації віртуальних активів як різновиду цифрових речей.

Другий день воркшопу був присвячений вузькопрофесійним дискусіям з фокусом на віртуальних активах і NFT. Арсен Ісаєв, начальник науково-дослідницького сектору ЮУ ім. Ярослава Мудрого, розповів про цифрові гроші за цивільним законодавством України. Максим Лібанов, член Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку, виступив із доповіддю про віртуальні активи та послуги згідно Регламенту ЄС 2023/1114 (MiCA). Артем Котенко, доцент кафедри фінансового права НЮУ ім. Ярослава Мудрого, висвітлив різницю між криптовалютою та валютою. Катерина Некіт, докторка юридичних наук, дослідниця Університету Мангейма, представила правові проблеми у сфері NFT. Олексій Конашевич, член ради директорів ГС «Віртуальні Активи України», презентував доповідь про віртуальні активи як явище цифрової доби.

Воркшоп став платформою для фахової дискусії між юристами, адвокатами, науковцями, представниками державних та громадських інституцій. Учасники заходу дійшли висновку, що розвиток цифрового права є невід’ємною складовою інтеграції України до європейського правового простору, а деякі рішення, запропоновані на національному рівні можуть бути суттєвим внеском до європейського правопорядку.

Організаторки заходу щиро дякують усім спікерам і спікеркам, учасницям і учасникам за продуктивну співпрацю!

Ця подія є частиною проекту Центр Досконалості Жана Моне “Європейські фундаментальні цінності в цифрову еру”, 101085385 – EFVDE – ERASMUS-JMO-2022-HEI-TCH-RSCH, що фінансується Європейським Союзом. Однак висловлені погляди та думки належать лише авторам і не обов’язково відображають погляди Європейського Союзу чи Європейського виконавчого агентства з питань освіти і культури (EACEA). Ні Європейський Союз, ні орган, що надає гранти, не можуть нести за них відповідальності.

Запис воркшопу можна подивитися на каналі Центру

Частина 1

Частина 2

Більше про проєкт EFVDE тут