​​Вчений Харківської школи права – ювіляр року Марк Веніамінович Цвік

Національний юридичний університет імені Ярослава Мудрого. > Університет > ​​Вчений Харківської школи права – ювіляр року Марк Веніамінович Цвік

У рамках заходів, запланованих до 220-річчя Національного юридичного університету імені Ярослава Мудрого, до наукового семінару, присвяченого 100-річчю від дня народження відомого українського вченого, фахівця в галузі теорії держави і права, професора Національного юридичного університету імені Ярослава Мудрого, академіка Національної академії правових наук України Марка Веніаміновича Цвіка, наукова бібліотека підготувала електронну виставку-портрет

Народився М. В. Цвік 21 червня 1924 року в місті Гадячі Полтавської області. Вищу освіту Марко Веніамінович здобув у Харківському юридичному інституту (нині – Національний юридичний університет імені Ярослава Мудрого), який закінчив у 1948 році.

М. В. Цвік був членом робочої групи та експертом Конституційної комісії, брав участь у розробці проєкту діючої Конституції України, ряду законопроєктів, проводив консультативну роботу для державних органів.

Науковець був членом (академіком) Національної академії правових наук України (1993), членом Президії Національної академії правових наук України, академіком-секретарем відділення теорії та історії держави і права. З 1993 року — перший заступник головного редактора журналу «Вісник Національної академії правових наук України».

Професор М. В. Цвік підготував 16 кандидатів і 4 докторів юридичних наук.

За досягнення і заслуги відзначений багатьма нагородами, преміями, почесними званнями, серед яких: орден «За заслуги» ІІІ ступеня (2003), почесний знак «Відмінник освіти України» (2001) та сім медалей, «Заслужений діяч науки і техніки» (1995), «Заслужений професор Національної юридичної академії України імені Ярослава Мудрого» (2009).

Пишаємося та пам’ятаємо науковців Університету, які присвятили своє життя служінню науці, вихованню багатьох поколінь студентів-правників та розбудові демократичної та правової України.