Національний юридичний університет імені Ярослава Мудрого. > Університет > В Університеті відбувся міжнародний круглий стіл на тему «Віртуальні активи та платформні рішення».

📌 3 листопада 2023 року в Національному юридичному університеті імені Ярослава Мудрого за участю Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку (НКЦПФР) відбувся міжнародний круглий стіл «Віртуальні активи та платформні рішення».

📎Відкрив захід д.ю.н, професор, проректор з науково-педагогічної роботи та стратегічного розвитку Юрій Барабаш. У роботі круглого столу взяли участь: член НКЦПФР Юрій Бойко; адвокат, сертифікований аудитор, керуючий партнер АО «Павлуненко та партнери», співголова секції податкового права Ради адвокатів Харківської області Катерина Павлуненко; к.ю.н, доцент кафедри цивільного судочинства, арбітражу та міжнародного приватного права Наталія Філатова-Білоус; к.ю.н, доцент кафедри цивільного права Арсен Ісаєв; юрист, член НДЦ блокчейн-рішень Марія ВАЙНЕР; к.ю.н., радник Голови НКЦПФР з правових питань Вита Форсюк; к.ю.н,завідувач кафедри права Міжнародного науково-технічного університету імені академіка Юрія Бугая Катерина Токарєва; д.ю.н., завідувач лабораторії правого та організаційного забезпечення діяльності Міністерства Державного науково-дослідного інституту МВС України Валєрія Рядінська; к.ю.н.; д.н.д.у., професор кафедри економічної політики та менеджменту ННІ «Інститут державного управління» Харківського національного університету імені В. Н. Каразіна, голова правління НДЦ блокчейн-рішень Ігор Дунаєв; д.ю.н., завідувач відділом кримінального процесу та судоустрою НДІ вивчення проблем злочинності ім. академіка Сташиса НАПРН України Наталія Глинська; юрист, член НДЦ блокчейн-рішень Тарас Пащенко; к.ю.н., доцент кафедри фінансового права Артем Котенко; к.ю.н., доцент кафедри фінансового права Наталія Маринів; д.ю.н., доцент кафедри фінансового права Дамірчиєв Мушфік Іскєндер огли; к.ю.н., доцент кафедри фінансового права Катерина Єфремова.

🔎Модератором заходу виступилад.ю.н., заслужений діяч науки і техніки України, завідувач кафедри фінансового права Ольга Дмитрик,

🔎Дискусія столу охопила наступні важливі теми:

Перспективи імплементації норм Європейського регламенту МіСа в українське законодавство;

Віртуальний актив як цифрова річ: аналіз у контексті останніх змін до Цивільного кодексу України;

Е-гривня (CBDC) – віртуальний актив?;

Огляд світових принципів та підходів (G20, MiCA) до визначення та трактування технології розподіленого реєстру. Правове регулювання та перспективи подальшого розвитку;

Проблеми оподаткування віртуальних активів в рамках національного законодавства».

Віртуальні активи & цифрові гроші: досвід України та ЄС.

Трансформація інституціональних та наукових підходів до визначення сутності криптовалют;

Узгоджене та обережне наднаціональне регулювання віртуальних активів як новий ключ для підтримки цифрових інновацій у платформах;

Приклади застосування технології розподіленого реєстру у реальних секторах економіки: існуючі проекти, нові можливості та проблеми які вони вирішують; та ін.

🖋Обговорення було конструктивним, творчим та продуктивним. За результатами проведення круглого столу відбулася синергія наукових думок та кращих правозастосовчих практик!

🔸Дякуємо захисникам України за можливість зустрічатися та працювати! Також висловлюємо слова вдячності нашим партнерам: АО «Павлуненко та партнери», Науково-дослідний центр економіко-правових рішень у сфері застосування технологій розподіленого реєстру.