Національний юридичний університет імені Ярослава Мудрого. > Університет > В Національному юридичному університеті імені Ярослава Мудрого на кафедрі фізичного виховання, 14 червня 2023 дистанційно на платформі zoom відбувся Всеукраїнський круглий стіл «Сучасні тенденції розвитку фізичного виховання у закладах вищої освіти України в умовах воєнного стану»

В круглому столі прийняли участь науковці та викладачі Національного юридичного університету імені Ярослава Мудрого, Харківського національного університету імені В. Н. Каразіна, Львівського державного університету фізичної культури імені І. Боберського, Обласного коледжу «Кременчуцька гуманітарно-технологічна академія імені А.С. Макаренка» Полтавської обласної ради, Харківської державної академії фізичної культури, Харківського національного медичного університету, Харківського національного університету радіоелектроніки, Національної академії СБ України, Харківського національного економічного університету імені Семена Кузнеця, Національного університету цивільного захисту України,вчителів фізичної культури закладів загальної середньої освіти та інші зацікавлені особи.

Круглий стіл відкрив проректор  з навчально-виховної роботи та соціального розвитку Національного юридичного університету імені Ярослава Мудрого Нестерович Олексій Сергійович. Який від імені Ректора університету Анатолія Павловича Гетьмана висловив слова вдячності всім учасникам за те, що знайшли можливість прийняти участь у обговоренні актуальних та важливих тематичних напрямків круглого столу, які зазначені у програмі заходу.

Також Олексій Сергійович зазначив, що сьогодні коли йде війна, студентам необхідні заняття з фізичного виховання, які мотивують їх до руху, виховують міцний характер, на яких студенти отримують необхідні знання вміння та навички по розвитку тих або інших фізичних якостей необхідних їм для виконання професійних обов’язків, зміцнення власного здоров’я та Захисту  нашої Держави. Навчальна дисципліна “Фізичне виховання” повинна бути цікавою для студентів, потрібно розвивати фізичні якості використовуючи нові засоби фізичного виховання та спорту. Головне, щоб студент зрозумів для чого йому потрібна фізична культура й займався не з метою лише виконати контрольні вправи, а тому, що ці заняття корисні, додають енергії, життєвих сил та сприяють досягненню успіху у всіх сферах життя.

З доповіддю виступили:

Мунтян Віктор Степанович – кандидат наук з фізичного виховання та спорту, доцент кафедри фізичного виховання Національного юридичного університету імені Ярослава Мудрого, «Особливості організації онлайн занять з фізичного виховання та оцінки результатів навчання в умовах воєнного стану».

Ашанін Володимир Семенович – кандидат фізико-математичних наук професор, завідувач кафедри інформатики та біомеханіки Харківської державної академії фізичної культури «Науково-методичні основи формування професійних компетентностей у здобувачів вищої освіти в умовах дистанційного навчання».

Бодренкова Інна Олексіївна – кандидат наук з фізичного виховання та спорту, доцент кафедри фізичного виховання Національного юридичного університету імені Ярослава Мудрого, «Модель викладання навчальної дисципліни «Фізична культура» дистанційно».

Білик Олег Андрійович – старший викладач кафедри  фізичного виховання та здоров’я, заступник декана 4 медичного факультету Харківського національного медичного університету, «Загальнорозвиваючі вправ як засіб розвитку фізичних якостей студентів в закладах вищої освіти України».

Романенко Людмила Віталіївна кандидат юридичних наук, викладач кафедри фізичного виховання Національного юридичного університету імені Ярослава Мудрого, «Військово-фізична підготовка як засіб формування громадянського патріотизму».

Джерелій Валерій Вікторович кандидат юридичних наук, викладач кафедри фізичного виховання Національного юридичного університету імені Ярослава Мудрого, «Особливості організації дистанційного навчання у ЗВО України».

Крім доповідей в програмі були виступи учасників Всеукраїнського круглого столу.

За підсумками роботи  були затвердженні рекомендації Всеукраїнського круглого столу для подальшого їх впровадження в навчально-виховний процес, а також окреслені напрямки подальшої наукової співпраці.